Hotel čiji su se gosti otrovali hranom nema odobrenje za rad

28.08.2022. 12:48
0
IZVOR: srna.rs

Turistička inspekcija počela je pečaćenje hotela „Loza“ u Budvi, koji nema odobrenje za rad, a čijih se 96 gostiju otrovalo hranom, potvrdila je vršilac dužnosti direktora crnogorske Uprave za inspekcijske poslove Ana Vujošević.

Ona je podsjetila da je turističkoj inspekciji ovo osmi put u protekla tri mjeseca da pečati budvanski hotel „Loza“, a sedmi put je pečat skinut, zbog čega je inspekcija slučaj prijavljivala kotorskom tužilaštvu.

Uprava za bezbjednost hrane, veterinu i fitosanitarne poslove nakon prijave trovanja izvršila je uzorkovanje iz restorana „Loza“ i zabranila služenje hrane.

Turisti otrovani hranom bili su i smješteni u hotelu „Loza“, ali još nije utvrđeno kako i gdje je došlo do trovanja.

Iz crnogorskog Instituta za javno zdravlje saopštili su da su strani državljani, koji su juče imali simptome trovanja u hotelu u Budvi, dobrog zdravstvenog stanja.

Iz ove ustanove naveli su da je u toku epidemiološko istraživanje, kao i ispitivanje mikrobiološke i fizičko-hemijske ispravnosti uzoraka, te da će javnost o rezultatima biti blagovremeno obaviještena.

Komentari 0
Povezane vijesti
Budva: U diskoteci se srušio led ekran, jedna osoba povrijeđena (VIDEO) Budva: U diskoteci se srušio led ekran, jedna osoba povrijeđena (VIDEO)
Dvostruko ubistvo u Budvi Dvostruko ubistvo u Budvi
Pao snijeg u Budvi usred proljeća, mještani u šoku Pao snijeg u Budvi usred proljeća, mještani u šoku
Najčitanije
  • Sarajevsko ratište 1992 - 1995 (Drugi dio)
    23h 32m
    12
  • Počelo snimanje završnih scena filma "Linija" o doktoru Laziću
    20h 24m
    6
  • Jedno lice poginulo, osam povrijeđeno u Lapišnici
    23h 6m
    6
  • Detalji nesreće u Lapišnici: Kombijem i kamionom upravljali vozači iz Goražda i Busovače
    21h 6m
    0
  • Istočno Sarajevo: Licu uručen prekršajni nalog zbog vrijeđanja
    12h 59m
    4