Hurkač bacio Federera na koljena i ućutkao nepristojnu publiku

07.07.2021. 19:23
0
IZVOR: sportdc.net

Hubert Hurkač plasirao se u polufinale Vimbldona. On je u četvrtfinalu savladao Rodžera Federera sa 3-0.

Hurkač je od starta igrao sjajno. Jedan brejk bio mu je dovoljan da prvi set dobije sa 6-3. Iako je Federer poveo sa 3-0 na startu drugog seta, Hurkač je vratio brejk i došao do 4-4. Set je otišao u taj brejk a njega je Hurkač dobio sa 7-4. U trećem setu na terenu je postojao samo Hurkač te je sa maksimalnih 6-0 dobio set.

Naredni rival biće mu Beretini ili Ožije-Aliasim.

Inače, treba reći da je publika ponovo bila veoma nepristojna i veoma pristrasna u korist Federera. Pogotovo se to moglo osjetiti u završnici drugog seta kada je njihovo ponašanje prelazilo granice dobrog ukusa. Na kraju je Hurkač upisao pobjedu karijere a isto tako je i ućutkao publiku na centralnom terenu.

U drugom polufinalu srešće se Novak Đoković koji je savladao Fučoviča sa 3-0 i Denis Šapovalov koji je savladao Hačanova sa 3-2.