Internet prevarom ostao bez 65.000 evra

05.03.2025. 11:34
0
IZVOR: srna.rs

Zvornička policija radi na rasvjetljavanju krivičnog djela prevara kojom je jedno lice putem interneta oštećeno za više od 65.000 evra, saopšteno je danas iz Policijske uprave.

Oštećeno lice prijavilo je Policijskoj upravi Zvornik da ga je nepoznato lice, ili više njih, putem više internet aplikacija dovelo u zabludu nakon čega je, tokom proteklih nekoliko mjeseci, u devet navrata izvršilo uplate na određene račune u iznosu većem od 65.000 evra.

Policija na rasvjetljavanju ovog krivičnog djela radi pod nadzorom Okružnog javnog tužilaštva u Istočnom Sarajevu.

Policijska uprava Zvornik apeluje da svi građani sa velikom dozom opreza ulaze u bilo kakvu komunikaciju, prvenstveno putem interneta, sa nepoznatim licima koja nude neki vid finansijske zarade predlažući određene načine ulaganja.

Policija, takođe, upozorava da reklame, tokom pregledanja internet sadržaja na raznim sajtovima koji vrše usluge reklamiranja, ne shvataju ozbiljno i da ne pristupaju njima, jer i te reklame, koje naizgled odaju utisak da su pouzdane, mogu biti malicioznog karaktera.

Samim pristupom takvoj reklami građani mogu nesvjesno ostaviti svoje lične podatke, poput broja telefona, informacija o imenu i prezimenu, i tako postati buduća meta prevarantima.

Komentari 0
Povezane vijesti
Smanjenje padavina, vodostaji u stagnaciji i opadanju Smanjenje padavina, vodostaji u stagnaciji i opadanju
U Srpskoj rođeno 15 beba U Srpskoj rođeno 15 beba
Usvojen set zakona o povećanju plata Usvojen set zakona o povećanju plata
Najčitanije
  • Posni pasulj sa krompirom
    5h 19m
    0
  • Destilerija iz Srbije sa sedam godina starom šljivovicom pobjednik festivala rakije
    18h 7m
    0
  • Koji čaj je najbolje piti kada ste prehlađeni?
    18h 41m
    0
  • Do polovine naredne sedmice kiša, susnježica i snijeg
    15h 46m
    0
  • Lazar Vojinović i Jana Bašević prvaci BiH, Nađa Kojić vicešampion
    3h 21m
    0