Ismail Barlov vicešampion svijeta

21.09.2025. 14:19
1
IZVOR: nezavisne.com

Ismail Barlov, paraplivački reprezentativac Bosne i Hercegovine osvojio je danas srebrnu medalju na seniorskom Svjetskom prvenstvu u Singapuru.

 

Takmičar Plivačkog kluba SPID iz Sarajeva nastupio je u disciplini 50 metara prsno i sa rezultatom 58:55 osvojio titulu vicešampiona svijeta.

Sa ovim vremenom najbolji paraplivač Bosne i Hercegovine ujedno je postavio i novi državni, odnosno lični rekord.

Ismail Barlov u finale se plasirao nakon što je u jutarnjim kvalifikacijama bio prvi u svojoj grupi sa vremenom 59:26.

- Danas sam završio svoju glavnu trku na Svjetskom seniorskom prvenstvu u Singapuru. Osvojio sam srebrnu medalju i veoma sam zadovoljan svojim rezultatom. Takođe, veoma mi je drago što sam kompletirao kolekciju medalja sa velikih takmičenja. Sada imam medalje sa evropskog, svjetskog prvenstva i Paraolimpijskih igara i drago mi je što sam još jednom obradovao ljude u Bosni i Hercegovini - rekao je Barlov koji je u Singapur doputovao kao aktuelni vicešampion sa prošlogodišnjih Paraolimpijskih igara u Parizu.

Bh. boje u Singapuru brani i Ismail Zulfić, u pratnji trenera Amela Kape.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    071 21.09.2025. 20:41
    ✡️
Povezane vijesti
Ismail Barlov (13) osvojio srebrnu medalju na Paraolimpijskim igrama u Parizu Ismail Barlov (13) osvojio srebrnu medalju na Paraolimpijskim igrama u Parizu
Najčitanije
  • Major Jezdimir Dangić - Dražin čovjek u Istočnoj Bosni
    18h 26m
    27
  • Mika Antić nam je ostavio najljepši recept za sreću u novoj godini
    18h 22m
    28
  • Zbog sudara tri automobila obustavljen saobraćaj preko Romanije
    13h 28m
    3
  • U Istočnom Sarajevu uhapšeno lice za kojim se tragalo zbog pokušaja ubistva
    18h 40m
    0
  • Recept za posnu pitu (VIDEO)
    11h 25m
    0