Pripadnici Policijske uprave Istočno Sarajevo su u noći između petka i subote, 26. i 27. septembra, realizovali akciju pojačane kontrole saobraćaja.
Akcenat pojačane kontrole je bio na nedozvoljenoj brzini kretanja motornih vozila, upravljanja vozilom pod dejstvom alkohola, opojnih droga i drugih psihoaktivnih supstanci. Tom prilikom sankcionisana su 133 vozača zbog prekoračenja brzine i 38 zbog alkoholisanosti.
- Ukupno je tokom akcije kontrolisano 435 učesnika u saobraćaju – saopštili su iz PU Istočno Sarajevo.
Najviše je sankcionisano vozača kod kojih je utvrđena količina alkohola u krvi iznosila od 0,31 g/kg do 0,80 g/kg njih 21 i 106 vozača koji su se kretali brzinom 20 do 30 km/h više od dozvoljene.
Lišeno je slobode pet vozača, jedan sa uvrđenom količinom alkohola u krvi preko 1,5 g/kg, tri vozača koja si odbila da se podvrgnu testiranju i jedan vozač zbog vožnje pod uticajm opojnih droga.
Policijska uprava Istočno Sarajevo apeluje na sve učesnike u saobraćaju da poštuju zakonske odredbe, brzinu kretanja vozilom prilagode uslovima i stanju na putu, te da ne upravljaju vozilom pod dejstvom alkohola i opojnih droga, kako bi svoju bezbjednost i bezbjednost drugih učesnika podugli na viši nivo.