Istražuje se prijava o maltretiranju momaka iz Foče

10.08.2019. 16:15
0
IZVOR: Srpskainfo

Unutrašnja kontrola MUP Bosansko-podrinjskog kantona provodi detaljnu istragu o dešavanjima u noći 3. avgusta kada se dogodila saobraćajna nesreća u mjestu Džindići na putu Ustikolina-Goražde, a u kojoj su, između ostalih učestvovala i četiri mladića iz Foče koji su, po tvrdnjama oca jednog od njih, pretrpjeli policijsku torturu.

Klix je ranije objavio audio zapis sa mjesta nesreće koji je redakciji poslao otac jednog od mladića koji tvrde da su pretrpjeli vrijeđanja i maltretiranja.

Adem Laković, policijski komesar MUP BPK izjavio je novinarima da će cijeli slučaj biti detaljno istražen, te da unutrašnja kontrola MUP BPK prikuplja izjave svih učesnika i materijalne dokaze.

– Unutrašnja kontrola provodi detaljnju istragu o cijelom slučaju. Ne možemo zanemariti činjenicu da su učesnici saobraćajne nezgode bili u alkoholisanom stanju i izazivanjem nove nesreće na magistralnoj cesti životno su ugrozili i naše policajce, koji su radili uviđaj. Dodatno su oštetili vozilo koje je ranije imalo nesreću, a potom naš službeni automobil. Nakon što unutrašnja kontrola obavi svoj dio posla, tada ćemo imati više informacija – kazao je Laković.

 

Komentari 0
Povezane vijesti
Akademik Vojislav Maksimović dobio bistu u Foči Akademik Vojislav Maksimović dobio bistu u Foči
Otkrivanje biste akademiku Vojislavu Maksimoviću sutra u Foči Otkrivanje biste akademiku Vojislavu Maksimoviću sutra u Foči
Aronija – čuvar zdravlja Aronija – čuvar zdravlja
Najčitanije
  • Đak prvak: Dočekajte spremni prvi dan škole
    10h 15m
    1
  • Moleban za početak nove školske godine u manastiru u Tilavi
    20h 13m
    0
  • Božović: Narod koji ne sačuva svoju kulturu izgubiće i svoj identitet
    15h 55m
    0
  • Od sutra moguća promjena porodičnog ljekara bez navođenja razloga
    16h 46m
    0
  • Budva: U diskoteci se srušio led ekran, jedna osoba povrijeđena (VIDEO)
    19h 20m
    0