Jokić briljirao u pobjedi „Denvera”

16.03.2021. 10:52
0
IZVOR: SRNA

Košarkaši Denver Nagetsa pobijedili su Indijana Pejserse rezultatom 121:106, a srpski košarkaš Nikola Jokić bio je jedan od najzaslužnijih za 23. ovosezonsku pobjedu tima iz Kolorada.

Centar reprezentacije Srbije utakmicu je završio sa 32 poena, 14 skokova, pet asistencija i četiri ukradene lopte, dok je iz igre šutirao nešto slabije - 11/25.

"Nagetsi" su odigrali još jednu "toplo-hladno" utakmicu, ali bili su najbolji kada je najpotrebnije i na kraju sjajnom igrom u četvrtoj četvrtini slomili otpor protivnika.

Veliku ulogu u tome imao je Jokić koji je u posljednjih pet minuta igre postigao 13 poena, čime je napravljena ključna razlika.

"Denver" je u prvom poluvremenu izgledao dobro, kontrolisao je ritam utakmice, ali u trećoj dionici su potpuno izgubili koncentraciju, te su ovaj period izgubili sa 35:22.

"Indijana" je u četvrtu dionicu ušla sa četiri poena prednosti, te se niko nije nadao ubjedljivom trijumfu "Nagetsa".

Ipak, izabranici Majka Melouna zaigrali su mnogo bolje, razigrao se i Jokić, raspoloženi su bili i drugi igrači poput Bartona, Grina i Portera, pa je "Denver" na kraju ostvario važnu pobjedu 121:106.

"Dvocifreni", osim Jokića, bili su Barton i Porter sa po 20, odnosno Marej i Grin sa po 16 poena.

U poraženom timu Brogdon je postigao 24, Holidej je dodao 17, a Levert je imao 17 poena.

"Nagetsi" se nalaze na petom mjestu Zapadne konferencije NBA lige sa skorom 23/16, dok je "Indijana" deseta sa skorom 17/21.