Jokić i Marjanović odlični u pobjedama Denvera i Dalasa, Bogdanović i Bjelica bolji od Gudurićevog Memfisa

03.01.2020. 09:44
0
IZVOR: srpskainfo.com

Nikola Jokić je opet imao veoma dobro izdanje, a njegov Denver je u gostima savladao ekipu Indijane sa 124:116.

Srpski košarkaš je doživio uvrede sa tribina, pošto mu je publika skandirala “Precijenjen, precijenjen” u trenutku kada je napuštao parket zbog tri lične greške.

U prvom poluvremenu Džoker je ubacio samo dva poena, ali je u nastavku bio mnogo bolji, pa su zahvaljujući njemu i Majklu Porteru Džunioru Nagetsi stigli do trijumfa.

Jokić je na kraju imao 22 poena uz šut iz igre 15-7, trojke 3-0, a na parketu je proveo nešto više od 24 minuta. Tome je dodao sedam skokova, a zanimljivo je da nije imao nijednu asistenciju.

Porter je bio najefikasniji sa 25, Džamal Marej je ubacio 22, a Vil Barton je stigao do “dabl dabl” učinka od 16 poena i 10 skokova.

Kod domaćih Džeremi Lemb je postigao 30, Majls Tarner je dodao 21, Ti Džej Voren 20, a Domantas Sabonis je bio blizu “tripl dabla” sa 18 poena, te po devet skokova i asistencija.

Sakramento je pred svojim navijačima sa 128:123 savladao ekipu Memfisa u čijoj rotaciji nije bilo Marka Gudurića.

Bogdan Bogdanović je igrao 22 i po minuta, postigao je 16 poena (šut 15-7, trojke 7-2), te je imao po dva skoka i dodavanja.

Sredinom zadnje četvrtine napustio je parket zbog bola u skočnom zglobu, a ljekarski pregled će pokazati da li je nešto ozbiljno.

Nemanja Bjelica je za nepunih 28 minuta provedenih na parketu ubacio osam poena uz šut 6-3, trojke 4-2, a imao je pet skokova i dvije asistencije.

Diaron Foks je postigao 27, a Badi Hild poen manje u pobjedničkom timu, dok je na drugoj strani najefikasniji bio Dža Morant sa 23 poena.

Veoma dobru rolu pružio je Boban Marjanović u trijumfu Dalasa protiv Bruklina od 123:111. Srpski gorostas je igrao nešto manje od 13 minuta, a učinak mu je bio 10 poena (šut za dva 7-5) i sedam skokova.

Sjajan je bio Luka Dončić sa 31 poen, 13 skokova i sedam asistencija, a pridružio mu se Set Kari sa 25, dok je na drugoj strani Spenser Dinvidi sa 19 poena bio najefikasniji. Džanan Musa je ubacio 14 poena.

U porazu Golden Stejta na gostovanju Minesoti (99:84) Alen Smailagić je igrao nepunih 16 minuta, a ubacio je sedam poena, uz tri skoka i jednu asistenciju.