Još dvije srpske bokserke u osmini finala Svjetskog prvenstva u Nju Delhiju

17.03.2023. 18:12
0
IZVOR: srna.rs

Srpske bokserke Natalija Šadrina i Nikolina Gajić plasirale su se u osminu finala Svjetskog prvenstva u Nju Delhiju.

Jednoglasnom odlukom sudija Šadrina je u prvom kolu kategorije do 60 kilograma savladala Grkinju Olgu Pavlinu Papadatu, dok je Gajićeva u kategoriji do 70 kilograma pobijedila Nepalku Ranu Sarasvati.

Šadrina i Gajićeva su se u osmini finala pridružile Sari Ćirković, koja je juče u prvom kolu pobijedila Turkinju Bejzu Saračolu.

U narednom krugu takmičenja Šadrinu čeka Kazahstanka Rima Volosenko, a Gajićevu Brazilka Barbara Dos Santos.

Ćirkovićevoj će u osmini finala protivnica biti Japanka Rinki Kinošiti, aktuelna šampionka Azije.

Trećeg dana šampionata svijeta u Nju Delhiju u ring ulaze tri srpske bokserke - Snežana Šiljković /48 kilograma/, Jelena Zekić /54 kilograma/ i Milena Matović /66 kilograma/.