Jugović: Opština će zaštititi interes građana

22.04.2020. 14:30
1
IZVOR: SRNA

Načelnik opštine Pale Boško Jugović izjavio je da će ova lokalna zajednica štititi interes građana kada je riječ o izgradnji mini hidrocentrale Kadino vrelo na rijeci Prači.

- Ranije danas smo razgovarali sa grupom građana koji su se spontano okupili u vezi sa izgradnjom mini hidrocentrale. Postigli smo kompromis da u narednih 15 dana pronađemo rješenje koje mora biti u interesu svih, a prije svega građana - istakao je Jugović.

Načelnik Pala je podsjetio da je opština prije tri godine izdala građevinsku dozvolu za izgradnju te hidrocentrale jer, nakon pribavljanja svih potrebnih saglasnosti od institucija nadležnih kako za ekološku dozvolu tako i za ostalo, nije bilo razloga da se ta dozvola ne izda.

On je dodao da je nakon današnjeg sastanka lokalna vlast ubijeđena da se prije svega moraju štiti interese građana.

- Nema dileme da ću kao načelnik Pala gledati da nađem najbolje rješenje i da zaštitim interese izvođača radova, a s druge ekološke strane i prirodu i sve ono što rijeka Prača nosi sa sobom, ali prije svega građana - naglasio je Jugović.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Stjepan 22.04.2020. 20:54
    Hoćeš garant kao što štitiš interese stanovnika Brezovica, nek ti je na čast da ti narod ni vode nema, bruka nevidjena
Povezane vijesti
Koncert Dušana Sekulića 15. decembra u Palama Koncert Dušana Sekulića 15. decembra u Palama
Kojić ugostio paljanskog MMA borca Petra Blagojevića (FOTO) Kojić ugostio paljanskog MMA borca Petra Blagojevića (FOTO)
Usvojen nacrt budžeta opštine Pale za narednu godinu u iznosu od 27.643.000 KM Usvojen nacrt budžeta opštine Pale za narednu godinu u iznosu od 27.643.000 KM
Najčitanije
  • Simbolika božićne pšenice i kako je na pravi način posaditi
    56m
    0
  • Sarajevski Srbi decenijama sahranjivani na mjestu gdje su danas zajedničke institucije
    20h 55m
    9
  • Odlazak dječaka sa ratne fotografije “Srpska majka”
    20h 26m
    5
  • Na današnji dan 1885. izašao prvi broj "Bosanske vile"
    53m
    0
  • Neobični junak Velikog rata: Golub koji je spasao "Izgubljeni bataljon"
    17h 17m
    0