Kako su granate proizvedene u Vogošći završile na ukrajinskom ratištu

22.02.2024. 20:30
1
IZVOR: nezavisne.com

Na X nalozima koji se bave praćenjem oružja koje se koristi na ukrajinskom ratištu, objavljenje su fotografije projektila proizvedenih u Bosni i Hercegovini.

Na fotografijama se vidi visokoeksplozivni rasprskavajući projektil M62-P3 kalibra 122mm u posjedu ukrajinskih vojnika.

Riječ je o projektilu koji koriste minobacači i koji je jedan od najtraženijih na ukrajinskom frontu.

 

Kako prenosi Klix, na jednoj od fotografija vidi se da su projektili proizvedeni u bh. fabrici Pretis.

Nije poznato kako je projektil pronašao svoj put do ukrajinskih artiljeraca.

Ovo nije prvi put da se oružje i municija iz Bosne i Hercegovine pronalazi na frontu u Ukrajini. Pored projektila, na ratištu su primijećeni i minobacači kalibra 82mm proizvedeni u fabrici oružja BNT TMiH Novi Travnik, dodaje Klix.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Gvozden 25.02.2024. 10:29
    Ukrainski Čiča Draža
Povezane vijesti
Za kupovinu stana više od decenije rada bez potrošene marke Za kupovinu stana više od decenije rada bez potrošene marke
Luis Krišok preuzeo dužnost vršioca dužnosti visokog predstavnika u BiH Luis Krišok preuzeo dužnost vršioca dužnosti visokog predstavnika u BiH
Od sutra narandžasto upozorenje zbog visoke temperature Od sutra narandžasto upozorenje zbog visoke temperature
Najčitanije
  • Pozovimo 1416 za našeg sugrađanina Dragana Macana
    8h 18m
    0
  • NSK „Romanija“ Pale izabrao novo rukovodstvo, Tomislav Lopatić predsjednik
    10h 19m
    0
  • „Prepoznao sam ga samo po komadu džempera“ – svjedočanstvo Krste Dolijanovića o stradanju braće Vujadina i Miladina
    11h 48m
    0
  • Blanuša i Božović sutra predaju kandidatske liste Centralnoj izbornoj komisiji BiH
    2h 58m
    0
  • Božović: Ne smijemo zaboraviti one koji su život dali za Srpsku
    3h 43m
    3