Kanton Sarajevo: Potvrđeno 15 novih slučajeva virusa korona

24.06.2020. 11:13
0
IZVOR: SRNA

U Kantonu Sarajevo u posljednja 24 časa potvrđeno je 15 novih slučajeva zaraze virusom korona.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Kantona Sarajevo, jutros su stigli rezultati za 198 testiranih lica.

Od početka epidemije u Kantonu Sarajevo na virus korona testirano je 11.017 lica.

U Izolatorijumu Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu hospitalizovano je 19 lica, sve su vitalno stabilne i niko od njih nije na na respiratoru.

U Kantonu Sarajevo do danas su potvrđene 252 oboljele osobe, od čega je 113 oporavljeno, šest pacijenata je preminulo od ove bolesti, četiri su izmještene iz BiH, dok je 129 aktivnih slučajeva kovid infekcije.

Od 10. do 24. juna rješenjima inspekcije naloženo je 305 samoizolacija, na osnovu preporuka epidemiloga ili rješenjima Ministarstva zdravstva Kantona Sarajevo.

Komentari 0
Povezane vijesti
Proglašen kraj epidemije morbila Proglašen kraj epidemije morbila
Na području Kantona Sarajevo zatečene državljanke Kine i Brazila, žrtve prostitucije Na području Kantona Sarajevo zatečene državljanke Kine i Brazila, žrtve prostitucije
Prijavljeno osam novih slučajeva leptospiroze Prijavljeno osam novih slučajeva leptospiroze
Najčitanije
  • Smrtno stradalo lice u Sokocu
    7h 13m
    0
  • Zaboravljeni korijeni: Manastir Stuplje - Čelinac (VIDEO)
    3h 25m
    0
  • Diana Budisavljević - Srpski anđeo
    13h 53m
    0
  • Zaposlenica Direkcije za koordinaciju policijskih tijela BiH vrijeđala na nacionalnoj osnovi
    1h 4m
    8
  • Dvogodišnja djevojčica pala sa terase
    11h 50m
    0