Korona virus potvrđen kod jedne osobe u Istočnom Sarajevu

01.06.2021. 11:38
0
IZVOR: SRNA

Virus korona potvrđen je kod još 31 lica u Republici Srpskoj, a od posljedica kovida 19 preminulo je troje ljudi srednje i starije životne dobi iz Prijedora, Teslića i Kotor Varoša, podaci su Instituta za javno zdravstvo.

U posljednja 24 časa testirano je 496 laboratorijskih uzoraka, a pozitivno je 15 muškaraca i 16 žena, od kojih su četiri osobe mlađe, 17 srednje i 10 osoba starije životne dobi.

Prema mjestu prebivališta, osam osoba je iz Banjaluke, po tri iz Bijeljine, Zvornika i Ugljevika, dvije iz Kotor Varoša, te po jedna iz Bileće, Gradiške, Dervente, Doboja, Istočne Ilidže, Laktaša, Lopara, Modriče, Trebinja, Foče, Čelinca i Šekovića.

Do sada je u Republici Srpskoj potvrđeno 64.086 slučajeva virusa korona, a preminulo je ukupno 3.695 ljudi.

Od virusa korona do sada se oporavila 46.121 lica, a testirano je ukupno 275.475.

U Republici Srpskoj hospitalizovano je 258 lica, od kojih u Univerzitetskom kliničkom centru /UKC/ 106 pacijenata, a u ostalim bolnicama njih 152.

Na respiratoru je 37 pacijenata, od kojih 19 u UKC-u, a 18 u ostalim bolnicama.

Pod zdravstvenim nadzorom trenutno je 2.277 lica, a nadzor je završen kod 190.568.

Komentari 0
Povezane vijesti
Marš „Besmrtnog puka“ u subotu na Palama Marš „Besmrtnog puka“ u subotu na Palama
Počela isplata aprilskog dječijeg dodatka u Srpskoj Počela isplata aprilskog dječijeg dodatka u Srpskoj
Srpska bogatija za 28 beba Srpska bogatija za 28 beba
Najčitanije
  • “Braniću Srbiju i kada budem bila mrtva!” – Riječi srpske heroine koja je branila svoju otadžbinu 1999.
    49m
    0
  • Istočno Sarajevo: Uhapšena dva lica
    7h 50m
    5
  • Godišnjica odbijanja Vens-Ovenovog plana
    8h 30m
    0
  • Boban Kusturić pronađen mrtav
    10h 26m
    0
  • U manastiru Mileševa na današnji dan 1237. godine sahranjene mošti Svetog Save
    8h 27m
    0