Kovid-19 ponovo srušio cijenu nafte

15.06.2020. 12:11
0
IZVOR: SRNA

Cijena nafte danas je u padu pošto su novi slučajevi oboljelih od virusa korona registrovani u Kini, Japanu i SAD, što izaziva dodatnu zabrinutost da bi drugi talas mogao uticati na potražnju za gorivom.

U Londonu je cijena sirove nafte "brent" u padu za 93 centa i iznosi 37,80 dolara po barelu.

U Njujorku je cijena svijetle sirove nafte manja za 1,33 dolara po barelu i sada je 34,93 dolara po barelu.

- Oporavak u sektoru potražnje za naftom je dug proces i novi talas oboljelih sigurno izaziva novu zabrinutost da će za taj oporavak biti potrebno više vremena nego što je očekivano - naglasio je analitičar tržišta iz firme "ING" Voren Paterson.

Poslije skoro dva mjeseca bez zaraženih u Pekingu, u protekla četiri dana registrovano je 79 novih slučajeva. 

Komentari 0
Povezane vijesti
Cijene nafte pale na najniži nivo od maja Cijene nafte pale na najniži nivo od maja
Tržište u BiH trenutno nije ugroženo zbog sankcija NIS-u Tržište u BiH trenutno nije ugroženo zbog sankcija NIS-u
Šta poručuju iz NIS-a nakon što su sankcije stupile na snagu Šta poručuju iz NIS-a nakon što su sankcije stupile na snagu
Najčitanije
  • Uhapšen zbog paljevine vozila i pokušaja paljenja ugostiteljskog objekta u Palama
    15h 44m
    5
  • Predsjednica Aktiva žena PDP-a prešla u SNSD
    13h 16m
    20
  • Krvava bajka – masovno strijeljanje đaka u Kragujevcu
    20h 22m
    3
  • Poznato ko je kupio pijacu na Palama
    13h 19m
    3
  • „Pucajte, ja i dalje držim čas“ - Herojska priča o stradanju profesora iz Kragujevca
    20h 16m
    10