Mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije, uz sasluženje mitropolita i episkopa Srpske pravoslavne crkve, jutros služi liturgiju u manastiru Gračanica povodom Vidovdana, a potom će na Gazimestanu biti služen parastos palim srpskim junacima.
Više stotina Srba iz različitih krajeva Srbije i regiona došli su da obilježe ovaj praznik u Gračanici.
Pored predstavnika lokalnih institucija, liturgiji prisustvuju predstavnici Kancelarije za Kosovo i Metohiju i brojni zvaničnici iz centralne Srbije, ali i regiona koji su proteklih dana stigli da bi zajedno sa srpskim narodom na Kosovu i Metohiji obilježili Vidovdan.
Nakon službe, tradicionalno će biti dodijeljene medalje "Majka devet Jugovića" majkama koje imaju četvoro i više djece.
U blizini manastira povećano je prisustvo Kosovske policije, javlja Kosovo onlajn.