Lučić obišao novoizgrađeno igralište u povratničkom naselju Baćevići

23.11.2021. 16:57
0
IZVOR: SRNA

Ministar za ljudska prava i izbjeglice u Savjetu ministara Miloš Lučić posjetio je danas mostarsko povratničko naselje Baćevići i novoizgrađeno igralište koje je finansiralo ovo ministarstvo.
Lučić se sastao sa mještanima, predstavnicima Koordinacije Srba iz Mostara i Kancelarije Vlade Republike Srpske u ovom gradu.

Ministarstvo je u izgradnju igrališta uložilo 24.000 KM, a Lučić se nada da će u narednom periodu biti obezbijeđena sredstva za izgradnju tribina.

-Biće još ovakvih projekata i u narednom periodu to očekujemo od udruženja Srba, a sve se mora implementirati preko lokalne zajednice, odnosno grada Mostara. Ovo ministarstvo i ja, kao i ostali ministri iz Republike Srpske, imamo dobar odnos sa povratnicima u Mostaru - rekao je Lučić.

Predsjednik Koordinacije Srba iz Mostara Dušan Golo izjavio je da je igralište završeno prije dva mjeseca i da je rađeno uz pomoć sredstava Ministarstva za izbjegla i raseljena lica u Savjetu ministara, Koordinacije, a dio je prikupljen od mještana naselja Baćevići.

-Ovo je spomen-park sa igralištem, spomenikom i Domom kulture i to čini jednu cjelinu koja će mlađim generacijama značiti mnogo. Prvenstveno mlađim, znači da imaju bolje uslove za život ovdje u Mostaru - rekao je Golo.

On je naglasio da se u narednom periodu planira izgradnja još jednog igrališta, kao i projekti asfaltiranja ulica u naseljima Bijelo Polje i Dračevice.  

-Sve su to projekti koje pokušavamo izgraditi preko Republike Srpske i Srbije, a u idućoj godini nadam se da ćemo to uspjeti. Do sada smo uspijevali i očekujem da će nam i Ministarstvo za ljudska prava i izbjeglice ponovo izaći u susret i da završimo ovo što smo počeli u Baćevićima - naveo je Golo. 

Komentari 0
Povezane vijesti
Milica Borovčanin osvojila prvo mjesto na konkursu za najbolji literarni rad Milica Borovčanin osvojila prvo mjesto na konkursu za najbolji literarni rad
Miloš Lučić vraćen u pritvor, usvojena žalba Tužilaštva BiH Miloš Lučić vraćen u pritvor, usvojena žalba Tužilaštva BiH
Ministar Lučić uputio ostavku, ogorčen ponašanjem Tužilaštva BiH? Ministar Lučić uputio ostavku, ogorčen ponašanjem Tužilaštva BiH?
Najčitanije
  • Sarajevski Srbi decenijama sahranjivani na mjestu gdje su danas zajedničke institucije
    16h 31m
    8
  • Odlazak dječaka sa ratne fotografije “Srpska majka”
    16h 2m
    5
  • Istočno Sarajevo: Odavanje pošte ubijenom kolegi zaustavljanjem vozila i rotacijama
    22h 27m
    2
  • Dodik: Opštine u kojima izbori budu ponovljeni podnijeće prijave protiv članova CIK-a
    19h 49m
    3
  • Potvrđena optužnica protiv muškarca zbog napada na oca u Istočnoj Ilidži
    20h 32m
    0