Maroko srušio Španiju i ide u četvrtfinale Mundijala

06.12.2022. 19:03
0
IZVOR: glassrpske.com

Fudbaleri Maroka izborili su četvrtfinale Svjetskog prvenstva poslije velike bitke sa Španijom koja je odlučena penalima nakon 120 minuta igre u kojoj nije bilo golova.

Junak susreta bio je njihov golman Bono koji je odbranio penale Soleru i Serhiju Busketsu dok je Sarabija pogodio stativu pa je na kraju bilo 3:0 za Marokance.

Prvo poluvrijeme bilo je puno tempa, ali nije donijelo golove. Obje ekipe imale su nekoliko prilika za postizanje golova mada nisu uspjele da nađu put do mreže.

U istom ritmu nastavljeno je u drugih 45 minuta. Mnogo trčanja s obje strane nije bilo konkretizovano.

Golmani su uglavnom bili nezaposleni ili su imali lagane intervencije mada su Španci u sudijskoj nadoknadi vremena imaoli finu priliku za postizanje gola iz slobodnog udarca, ali se Bono nije dao iznenaditi.

U petom minutu prvog produžetka Marokanci su imali najbolju priliku na utakmici kada su izigrali špansku odbranu na malom prostoru.

Šedira je izašao jedan na jedan sa Unai Simonom koji je odbranio njegov pokušaj. Minut prije kraja drugog produžetka, Pablo sarabija pogodio je stativu marokanskog gola, ali loptu poslije toga niko nije stigao.

Španski fudbaler Gavi postao je najmlađi fudbaler u nokaut fazi nakon Pelea sa Mundijala 1958. godine.