Mitropolit Hrizostom sutra služi u Vidrićima

24.07.2025. 19:50
0
IZVOR: srna.rs

Njegovo visokopreosveštenstvo mitropolit dabrobosanski Hrizostom služiće sutra Svetu arhijerejski liturgiju u Crkvi Čudotvorne ikone Presvete Bogorodice Trojeručice u selu Vidrići kod Sokoca, saopštili su iz Crkvene opštine Sokolac.

Nakon liturgije, uslijediće slavski obred i litija, a potom parastos za poginule srpske i ruske borce u oslobodilačkim ratovima.

Služba povodom hramovne slave počinje u 9.00 časova.

Pravoslavna crkva i vjernici sutra obilježavaju Dan Čudotvorne ikone Presvete Bogorodice Trojeručice, koju slavi cijela Sveta Gora, a posebno srpski manastir Hilandar kao jednu od najpoštovanijih ikona u cjelokupnom hrišćanskom i pravoslavnom svijetu.

Crkva u selu Vidrići posvećena je Čudotvornoj ikoni Presvete Bogorodice Trojeručice i građena je u ruskom stilu.

Hram je osveštan u oktobru 2023. godine, a prije početka njegove gradnje krajem 2017. godine u blizini hrama je podignut krst visok 12 metara, te postavljena spomen-ploča srpskim i ruskim borcima poginulim u dva svjetska i u Odbrambeno-otadžbinskom ratu.

Komentari 0
Povezane vijesti
Hrizostom: Čudotvorna ikona Presvete Bogorodice Trojeručice čuva Hilandar i Svetu Goru Hrizostom: Čudotvorna ikona Presvete Bogorodice Trojeručice čuva Hilandar i Svetu Goru
Mitropolit Hrizostom služi u Vidrićima Mitropolit Hrizostom služi u Vidrićima
Sokolac: Veliki broj potrošača sutra bez struje Sokolac: Veliki broj potrošača sutra bez struje
Najčitanije
  • Na današnji dan ubijen Đorđe Petrović Karađorđe, vođa Prvog srpskog ustanka
    17h 17m
    3
  • Paljanin uhapšen zbog sumnje da je fizički napao sugrađanina
    14h 49m
    2
  • Gavrilo Princip - simbol "Mlade Bosne" i slobode Srba i Južnih Slovena
    16h 52m
    1
  • Najskuplji stan u Srpskoj kupljen na Jahorini
    9h 6m
    1
  • Potvrđene optužnice zbog nasilja u porodici i nanošenja teških povreda
    11h 53m
    0