MUP Srpske podnio izvještaj protiv Nešića

17.11.2020. 15:29
0
IZVOR: srpskainfo

Protiv Nenada Nešića, Ministarstvo unutrašnjih poslova Srpske podnijelo je izvještaj zbog sumnje da je malverzacijama preduzeću „Prijedorputevi“ pribavio imovinsku korist od skoro 17 miliona maraka.

U MUP-u Srpske su rekli, navodeći inicijale, da se on tereti da je počinio krivično djelo zloupotreba položaja odgovornog lica.

– On se sumnjiči da je od 8. maja. 2018. godine do 31. avgusta ove godine u svojstvu odgovornog lica, vršioca dužnosti direktora JP „Putevi RS“, kršeći odredbe Zakona o javnim nabavkama, čija je povreda utvrđena presudom Suda BiH, iskoristio svoj položaj i ovlašćenja, te je zaključio okvirni sporazum sa privrednim društvom „Prijedorputevi“ a.d. Prijedor i u okviru njega zaključio šest pojedinačnih ugovora za izvođenje radova održavanja i zaštite magistralnih i regionalnih puteva i objekata na putevima na oblasti 1 u Republici Srpskoj – rekla je portparol MUP-a Srpske.

Nešić se sumnjiči da je naložio plaćanje ispostavljenih situacija koje je to društvo dostavljalo po osnovu tako zaključenih ugovora, čime je pribavio imovinsku korist privrednom društvu „Prijedorputevi“ a.d. Prijedor u iznosu od 16.995.385 maraka sa PDV-om.

Komentari 0
Povezane vijesti
Ponovo uhapšen Trebinjac zbog dječije pornografije Ponovo uhapšen Trebinjac zbog dječije pornografije
Rogatica: Vanbračnu suprugu gurnuo niz stepenice, predložen pritvor Rogatica: Vanbračnu suprugu gurnuo niz stepenice, predložen pritvor
Počinje kampanja s ciljem povećanja bezbjednosti djece u saobraćaju Počinje kampanja s ciljem povećanja bezbjednosti djece u saobraćaju
Najčitanije
  • Milena Dravić - voljena filmska i pozorišna diva
    23h 35m
    30
  • Pokrenuta humanitarna akcija za našeg sugrađanina kojem je izgorjela kuća u Donjoj Ljubogošti
    22h 13m
    1
  • Izgorio krov na kući u Donjoj Ljubogošti
    22h 48m
    0
  • Potvrđena optužnica zbog nasilja u porodici
    16h 15m
    0
  • Dio nadležnosti Republike Srpske u oblasti obrazovanja prenosi se na BiH
    10h 30m
    1