Na današnji dan NATO bombe ubile su dvogodišnjeg Marka

31.05.2020. 20:20
0
IZVOR: srpskainfo

Na današnji dan, 31. maja 1999. godine u 13.25 časova NATO bombom pogođena je stambena zgrada R-74 u Ulici Stevana Nemanje u Novom Pazaru.

Tada je stradalo 11 nedužnih civila, među kojima je i jedna od najmlađih žrtava NATO agresije, dvogodišnji Marko Simić, koji je život izgubio u naručju svoga oca Vladana Simića, prenosi RTV Novi Pazar.

Tačno prije 21 godinu, začuo se zaglušujući zvuk, a onda i snažan prasak. Zlokobna “pečurka” dima digla se iz centra grada. Tada su poginuli i Dragica Biorac, Dragan Simović, Zvezdan Jajić, Miodrag Nikić, Đorđe Pantović, Golub Ratković, Marko Roglić, Raco Vranić i Dejan Milošević.

I danas su se rodbina stradalih i građani Novog Pazara okupili da poginulima zapale svijeće i na mjesto stradanja polože bukete cvijeća. Među njima su bili i gradonačelnik Novog Pazara Nihat Biševac, njegov zamjenik Nabojša Ravić, kao i predstavnici Vojske i policije.

Mjesto na kome se nalazi spomenik poginulim Novopazarcima dobio je naziv Trg NATO žrtava, piše Telegraf.

Komentari 0
Najčitanije
  • Za smrt supružnika Hršum Kujoviću ponovo osam godina robije
    9h 23m
    0
  • Usvojen nacrt budžeta za ovu godinu, radnicima po 1.000 KM
    12h 12m
    5
  • MOVEMBAR U NOVEMBRU: Budi muško – brini o zdravlju
    16h 3m
    0
  • Pet slavskih salata koje se najbrže prave
    6h 36m
    0
  • Šulić tvrdi: Prosječna plata pokriva više od pola sindikalne korpe, inflacija nije "pojela" platu
    11h 16m
    10