Na Jaćenu služen parastos za 19 boraca Vojske Republike Srpske

21.07.2025. 12:43
0
IZVOR: rogatica.ba

Kod spomen-obilježja na Jaćenu juče je služen parastos za 19 boraca Vojske Republike Srpske koji su poginuli na području Jaćena i Borča u periodu od 1992. do 1994. godine.

Među poginulima je bio i šesnaestogodišnji Aleksandar Obradović, koji se, uprkos protivljenju starješina, priključio borbama i izgubio život. Najstarija žrtva bio je civil Milorad Vidaković, rođen 1925. godine, koji je zaklan na svom kućnom pragu.

Slika

Foto: rogatica.ba

Parastosu su prisustvovali članovi porodica stradalih, predstavnici Opštinske boračke organizacije, te predstavnici lokalne vlasti – zamjenik načelnika opštine Rogatica Desimir Despotović i načelnik Odjeljenja za privredu Mladen Lakić. Oni su, zajedno sa porodicama, položili vijence i cvijeće u znak sjećanja.

Osim Obradovića i Vidakovića, u odbrani ovog područja živote su izgubili: Danilo Zoranović, Miloš Ikonić, Zdravko Kačarević, Milenko Lazić, Vojko, Ratko i Miloš Nešković, Predrag i Milija Rajak, Dobro Racković, Slađan Ristić, Brane Rosić, Dragoje Stanišić, Dragan Stjepanović, Rade Ćebić, Ljubomir Ćorić i Ranko Stjepanović.

Slika

Foto: rogatica.ba

Komentari 0
Povezane vijesti
U Rogatici obilježen Dan boraca U Rogatici obilježen Dan boraca
Rogatica: Realna osnova za priznavanje boričkog arapskog konja kao autohtone rase Rogatica: Realna osnova za priznavanje boričkog arapskog konja kao autohtone rase
Počelo obilježavanje 84 godine od stradanja 52 učenika u Šargovcu Počelo obilježavanje 84 godine od stradanja 52 učenika u Šargovcu
Najčitanije
  • Teška nezgoda kod Gacka, ima povrijeđenih
    20h 26m
    1
  • Olimpijske igre: Šljivić najuspješniji do sada
    10h 51m
    1
  • Istočna Ilidža: Javni poziv za statiranje u filmu „Linija“
    11h 5m
    0
  • Obilježen Dan boraca u Istočnom Novom Sarajevu (FOTO)
    17h 55m
    0
  • SŠC „Istočna Ilidža“ obilježio 15. februar – Dan djece oboljele od malignih bolesti (FOTO)
    20h 38m
    1