Nestalo im alkohola, pa popili sredstvo za dezinfekciju

21.11.2020. 18:54
0
IZVOR: Blic

Sedam osoba je umrlo, a dvoje je u komi, nakon što su u četvrtak popili sredstvo za dezinfekciju ruku kada im je ponestalo alkohola na žurki u selu Tomor u Rusiji.

Prve žrtve bile su 41-godišnjakinja i dvojica muškaraca starih 27 i 59 godina. Šestoro ljudi sa žurke su avionom hitno transportovani u glavni grad regije Jakutsk. Juče su preminula još tri muškarca starosti 28, 32 i 69 godina, a danas je zabilježen još jedan smrtni slučaj, piše Dejli mejl.

– Registrovano je devet slučajeva trovanja sredstvima za dezinfekciju, uključujući sedam fatalnih – rekao je federalni nadzornik javnog zdravlja.

Regionalni državni tužilac potvrdio je da se trovanje dogodilo nakon što su pili dezinfekciona sredstva.

Ljudi koji su bili na žurki popili su sredstvo za dezinfekciju koje sadrži 69 odsto metanola, koje služi za dezinfekciju ruku posebno tokom pandemije korona virusa.

Zdravstveni zvaničnici upozorili su lokalno stanovništvo da ne piju antiseptik ruske proizvodnje.

Pokrenut je krivični slučaj.

 

Komentari 0
Povezane vijesti
Fočanski i ruski onkolozi zajedno u borbi protiv najtežih bolesti Fočanski i ruski onkolozi zajedno u borbi protiv najtežih bolesti
Putin: Ruska strana čvrsto posvećena nastavku saradnje sa Srpskom Putin: Ruska strana čvrsto posvećena nastavku saradnje sa Srpskom
Počela vojna parada u Moskvi Počela vojna parada u Moskvi
Najčitanije
  • Održano takmičenje u lovu ribe na plovak
    18h 15m
    0
  • Konferencija beba u Palama okupila 252 mališana, najmlađa beba Lazar Savić (FOTO)
    19h 18m
    3
  • „Famos“ najbolji i u seniorskoj konkurenciji
    18h 55m
    0
  • Do četvrtka toplo i sparno, ponegdje mogući pljuskovi
    18h 28m
    0
  • Sutra toplo i nestabilno uz lokalne pljuskove, moguć i grad
    19h 50m
    0