Odbojkašice BiH izgubile od Rusije

26.08.2021. 18:33
0
IZVOR: srpskainfo.com

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine porazom je završila takmičenje na Evropskom prvenstvu.

U meču koji nije imao veliki rezultatski značaj Rusija je slavila sa maksimalnih 3:0 po setovima 25:1, 25:20, 25:19.

U prvom setu Rusija je dominirala zahvaljujući odličnom servisu. Pravili su velike probleme djevojkama iz Bosne i Hercegovine koje nisu uspjevale da pronađu odgovor. Posebno je loš bio prijem kao i u prethodnim duelima.

U nastavku BiH je pružila puno jači otpor posebno u drugom setu. Držale su se izabranice selektora Stevana Ljubičića sve do finiša (19:21) a onda je do izražaja došao kvalitet Ruskinja.

U trećem setu su Ruskinje još jednom pokazale zašto su u vrhu odbojke i zasluženo su slavile, a odbojkašicama BiH za utjehu ostaje da su na ovom takmičenju ostvarile prvu pobjedu na Evropskim prvenstvima.