Održan humanitarni koncert „Igrajmo za Miloša“ u Istočnoj Ilidži (FOTO)

18.03.2023. 19:33
0
IZVOR: katera.news

Humanitarni koncert „Igrajmo za Miloša“, u organizaciji Centra za kulturu i informisanje Istočna Ilidža, u saradnji sa KUD-om „Bratstvo“ iz Vojkovića, održan je u dvorani Osnove škole „Aleksa Šantić“.

Brojni ljubitelji kulturno-umjetničkih igara okupili su se u dvorani u Istočnoj Ilidži da pomognu humanitarnu akciju i prisustvuju igrama kulturno-umjetničkih društava sa područja Republike Srpske, Crne Gore, Srbije i Hrvatske.

Kako navodi vršilac dužnosti direktora Centra za kulturu i informisanje Istočna Ilidža Božidar Novaković, ovih dana organizuju se brojne manifestacije za pomoć Milošu.

- Večeras se u istom terminu odigravala i pozorišna predstava humanitarnog karaktera u Kulturnom centru Istočno Novo Sarajevo pa možemo reći da su se stanovnici rasporedili na ova dva događaja. Svi smo se ujedinili da pomognemo našem Milošu. Koliko vidim, uspjećemo da skupimo potrebna novčana sredstva i naš Miloš će otići u Rusiju – naveo je Novaković.

Prema riječima Biljane Ristić, predsjednika i umjetničkog direktora KUD-a „Bratstvo“ iz Vojkovića, kao i umjetničkog rukovodioca KUD-a „Jahorina“ iz Trnova, večeras se publici u Vojkovićima predstavilo devet kulturno-umjetničkih društava.

- Osim KUD-a „Bratstvo“ iz Vojkovića, KU SKUD-a „Boško Vujadin“ iz Kasindola, KUD-a „Slavija“ iz Istočnog Novog Sarajeva, KUD-a „Jahorina“ iz Trnova, večeras su gledaoci imali priliku vidjeti po dva kulturno-umjetnička društva iz Srbije i Hrvatske, te jedno iz Podgorice – navela je ona.

Ristićeva je izrazila zahvalnost svima koji su se odazvali i pomogli humanitarnu akciju.

- Zahvalila bih se svim društvima, ali i građanima Istočnog Sarajeva jer smo još jednom pokazali da imamo veliko srce i da nas je sve ova nedaća ujedinila - rekla je ona.

  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika

Foto: Predrag Krstović

Antuš Remić, predsjednik i umjetnički rukovodilac KUDŽ „Bratstvo“ Subotica, naveo je da se ovo kulturno-umjetničko društvo predstavilo igrama sa Mačve, ali i da im je veliko zadovoljstvo učestvovati u ovoj humanitarnoj akciji.

Matija Kapov, predsjednik KUD „Zora“ Betina, objasnila je da ovo kulturno-umjetničko društvo, koje postoji od 1957. godine, dolazi sa ostrva Murtera iz Dalmacije.

- Naše društvo broji pedesetak članova, podijeljenih u dvije skupine – djeca i stariji, a gostovali smo, osim u Hrvatskoj, u Italiji, Češkoj, Makedoniji i Mađarskoj. Prvi put smo ovdje, lijepo smo ugošćeni i dobro se provodimo. Drago nam je što ćemo nastupiti i na taj način pomoći ovu humanitarnu akciju – rekla je ona.

KUD „Zora“ se publici predstavilo tradicionalnim betinskim kolom, a kako Kapova navodi, u pitanju je nijemo kolo, bez muzičke pratnje, te kolom od kanate.

Predsjednik KUD „Dr Đorđe Natošević“ Novi Slankamen, Svjetlana Aleksić, navela je da je velika čast što ovo kulturno-umjetničko društvo učestvuje u humanitarnoj akciji, kao i da su publici pokazali igre iz istočne Srbije i vlaške igre.

Dora Vujnović, voditelj KUD „Sarvaž“ iz sela kod Osijeka, rekla je da će se ovo društvo, osim folklornom, predstaviti i tamburaškom tačkom.

- Naša tamburaška škola u Sarajevu broji 15 članova, a večeras će pokazati svoj rad kroz tri pjesme. Srećni smo što smo večeras ovdje, jer volimo širiti krug prijateljstva i pokazati ono na čemu vrijednu radimo – navela je ona.

Komentari 0
Povezane vijesti
Javni poziv za sportske klubove i sportska udruženja za dodjelu sredstava iz granta budžeta predviđenog za sport Javni poziv za sportske klubove i sportska udruženja za dodjelu sredstava iz granta budžeta ...
Potvrđena optužnica protiv muškarca zbog napada na oca u Istočnoj Ilidži Potvrđena optužnica protiv muškarca zbog napada na oca u Istočnoj Ilidži
„Dani Žarka Vidovića": Predavanje posvećeno 80 godina od rođenja Rajka Petrova Noga „Dani Žarka Vidovića": Predavanje posvećeno 80 godina od rođenja Rajka Petrova Noga
Najčitanije
  • Sarajevski Srbi decenijama sahranjivani na mjestu gdje su danas zajedničke institucije
    16h 20m
    8
  • Odlazak dječaka sa ratne fotografije “Srpska majka”
    15h 51m
    5
  • Istočno Sarajevo: Odavanje pošte ubijenom kolegi zaustavljanjem vozila i rotacijama
    22h 16m
    2
  • Dodik: Opštine u kojima izbori budu ponovljeni podnijeće prijave protiv članova CIK-a
    19h 38m
    3
  • Potvrđena optužnica protiv muškarca zbog napada na oca u Istočnoj Ilidži
    20h 21m
    0