Okupljanja u znak sjećanja na stradale u Novom Sadu

29.11.2024. 13:26
0
IZVOR: srna.rs

Na više lokacija u Beogradu danas je petnaestominutnim okupljanjem odata počast stradalim u Novom Sadu 1. novembra i zatražena odgovornost za nesreću.

Okupljenje i protesti organizovani su ispred Rektorata na Studentskom trgu, ispred Pravnog fakulteta i ispred RTS-a, a za to vrijeme saobraćaj u glavnom gradu bio je blokiran.

Akciji "Zastani Srbijo" pod motom "15 minuta za 15 žrtava" pridružili su se i građani u Novom Sadu i u Nišu.

Usljed urušavanja nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu 1. novembra stradalo je 15 ljudi, a dvije osobe su teško povrijeđene.

Komentari 0
Povezane vijesti
Ko je sve utemeljio Srpsku Atinu Ko je sve utemeljio Srpsku Atinu
Lučka česma za sjećanje i opomenu Lučka česma za sjećanje i opomenu
"Cveta trešnja u planini..." "Cveta trešnja u planini..."
Najčitanije
  • Sjećanje na Predraga Pekija Lasicu: Čovjek pobjedničkog kova
    38m
    10
  • Jako nevrijeme pogodilo opštine Istočno Novo Sarajevo i Istočna Ilidža
    18h 59m
    0
  • "Vi idite, ja ostajem!" - Miloš Ćirković, posljednji heroj kosovske bitke
    35m
    15
  • Opština Pale: Javni poziv zajednicama etažnih vlasnika
    16h 17m
    0
  • Istočno Novo Sarajevo: Besplatan prevoz za učenike i penzionere
    19h 22m
    0