Olujno nevrijeme u Hercegovini oštetilo 11 dalekovoda

07.02.2020. 19:05
0
IZVOR: Srpska.info

Olujno nevrijeme koje je prekjuče zahvatilo Hercegovinu prouzrokovalo je kvarove na čak 11 visokonaponskih dalekovoda, saopštio je Elektroprenos BiH.

Kako ističu, dežurne ekipe Elektroprenosa BiH su odmah izašle na teren i otklonile kvarove na sedam dalekovoda koji su već narednog dana bili pod naponom.

Ekipe su i danas na terenu i saniraju štetu na četiri dalekovoda koja su i dalje bez napona.

– Očekujemo da će kvarovi na DV 110 kV HE Jablanica – Mostar 2 i DV 220 kV Mostar 4 – HE Zakučac biti sanirani tokom današnjeg dana.  Na DV 400 kV Mostar 4– Sarajevo 10 i DV 110 kV Nevesinje – Gacko došlo je do lomljenja stubova, te će njihovo beznaponsko stanje potrajati, ali to neće uticati na  napajanje potrošača – ističu iz Elektroprenosa BiH.

Slika

Svi potrošači su uredno napojeni i elektroenergetski sistem obavlja svoju funkciju, tvrde iz ovog preduzeća.

 

Komentari 0
Povezane vijesti
Jako nevrijeme pogodilo Beograd (FOTO) Jako nevrijeme pogodilo Beograd (FOTO)
Civilna zaštita i vojska u Sloveniji u pripravnosti zbog nevremena Civilna zaštita i vojska u Sloveniji u pripravnosti zbog nevremena
Oluje sa pljuskovima i gradom zahvatile Sloveniju Oluje sa pljuskovima i gradom zahvatile Sloveniju
Najčitanije
  • Smrtno stradalo lice u Sokocu
    16h 20m
    0
  • Zaboravljeni korijeni: Manastir Stuplje - Čelinac (VIDEO)
    12h 32m
    0
  • Zaposlenica Direkcije za koordinaciju policijskih tijela BiH vrijeđala na nacionalnoj osnovi
    10h 11m
    15
  • Diana Budisavljević - Srpski anđeo
    23h 0m
    0
  • Koji su mogući scenariji nakon Viškovićeve ostavke i oduzimanja mandata Dodiku?
    10h 18m
    1