Organizatori Vimbldona kaznili Đokovića

17.07.2023. 20:16
0
IZVOR: nezavisne.com

Novak Đoković i Karlos Alkaraz odigrali su dramatično finale Vimbldona, a organizatori londonskog grend slema su, po okončanju tog meča, riješili da kazne srpskog asa.

Podsjetimo, Novak Đoković je imao set prednosti, pa nadoknadio set zaostatka, ali je Karlos Alkaraz osvojio prvu vimbldonsku titulu.

Pritom, Nole je imao izliv bijesa, zbog koga je dan poslije finala sankcionisan.

Nakon što nije uspio da na početku pete, odlučujuće dionice, realizuje brejk šansu, Đoković je prišao držaču mreže i reketom snažno udario po njemu.

Naravno, reket je istog časa bio slomljen, a i na drvenom držaču mreže ostale su vidljive posljedice. Zbog ovog incidenta, Đoković je kažnjen sa 8.000 američkih dolara, što je oko 7.116 evra.

Kao razlog za kaznu navedeno je, u obrazloženju odluke čelnika Vimbldona, "zloupotreba reketa tokom finala sa Karlosom Alkarazom".

Nole je, podsjetimo, ranije tokom meča upozoren da je prekoračio vrijeme za serviranje, a onda mu je i izrečena opomena zbog lomljenja reketa.

- Nema šta tu mnogo da se priča - rekao je Đoković na konferenciji za štampu poslije meča, dodajući:

- Taj drugi (incident) je bila čista frustracija. Imao sam brejk šanse u drugom gemu... Da, bili su to baš, baš teški poeni. Odigrao je (Alkaraz) nestvarno i napravio brejk, što mu je i omogućilo da osvoji peti (set). Onaj prvi prekršaj se ticao vremena, tako da... Nije ni to sjajan momenat, ali, prosto, moram to da prihvatim - rekao je Novak.

Komentari 0
Povezane vijesti
Đoković otkrio ko će mu biti trener na Rolan Garosu! Đoković otkrio ko će mu biti trener na Rolan Garosu!
Kraj saradnje Đokovića i Mareja Kraj saradnje Đokovića i Mareja
Zašto je Đoković prihvatio da igra u Švajcarskoj Zašto je Đoković prihvatio da igra u Švajcarskoj
Najčitanije
  • Pronađeno beživotno tijelo muškarca
    19h 53m
    0
  • Paljanin uhapšen nakon što je pucao iz vatrenog oružja
    19h 31m
    0
  • Policajcima isplaćene plate, nekima veće i za 800 KM
    15h 12m
    8
  • Avioni NATO-a ubili pacijente u bolnici "Dr Dragiša Mišović"
    21h 21m
    0
  • Pažnja: Natpis „21.maj 2025. i kill“ na školskoj klupi u OŠ „Sveti Sava“
    8h 50m
    0