Pećina Govještica u Rogatici ponovo pod lupom italijanskih speleologa

24.09.2025. 13:55
0
IZVOR: glassrpske.com

Pećina Govještica, jedan od dragulja turističkog potencijala opštine Rogatica, ponovo je privukla pažnju speleologa, a ovog puta našla se pod lupom istraživača iz Bolonje i drugih italijanskih gradova.

Pećina, koja se nalazi u kanjonu rijeke Prača, na teritoriji Rogatice, poznata je po svojoj veličanstvenoj morfologiji i skoro 10.000 metara pećinskog sistema, što je čini najvećom u Republici Srpskoj.

Kako je za „Glas Srpske” potvrdio direktor Turističke organizacije u Rogatici Predrag Ujić, speleolozi su uspjeli da otklone neke neizvjesnosti iz prethodnih istraživanja.

Ova posjeta je, prema njegovim riječima, dala nove informacije, a speleolozi su otkrili čak četiri nove pećine koje će biti predmet daljih istraživanja.

Rukovodilac grupe speleologa iz Italije naglasio je da su odnosi sa lokalnim stanovništvom bili pozitovni u svakom pogledu, a posebno se zahvalio lokalnoj Turističkoj organizaciji, kojoj će ubrzo stići izvještaj o detaljima ove posjete pećini Govještica.

Komentari 0
Povezane vijesti
Nestao Mitar Milinković iz Rogatice Nestao Mitar Milinković iz Rogatice
Rogatica: Sprovedena akcija „Lako je pojas vezati“ Rogatica: Sprovedena akcija „Lako je pojas vezati“
Tamara Misirlić u Rogatici – Snaga, vjera i ljubav kao temelj humanitarnog rada Tamara Misirlić u Rogatici – Snaga, vjera i ljubav kao temelj humanitarnog rada
Najčitanije
  • Franc Kafka: Godišnjica smrti književnog velikana
    11h 28m
    0
  • Okončana potraga, pronađeno tijelo
    7h 59m
    0
  • "Vratila sam se na mjesto gdje mi je otac ubijen, da tu napravim manastir"
    10h 51m
    0
  • Služen parastos i položeni vijenci za 22 srpska civila ubijena u Ledićima
    6h 52m
    0
  • Vidovdanski humanitarni bazar u Istočnom Sarajevu
    23h 31m
    0