Pehar za najuspješniju žensku ekipu pripao Džudo klubu „Famos“

29.09.2024. 19:34
0

U Sarajevu je juče održano seniorsko prvenstvo BiH do 23 godine na kojem je za najbolji ženski tim proglašen Džudo klub Famos iz Istočne Ilidže.

Zlatne medalje osvojile su Lana Erić - 57 kg, Ana Škiljević - 63 kilograma i Lana Bjelica + 78 kilograma.

Srebrne medalje osvojio je Aleksandar Vuković - 73 kilograma, a bronzane medalje Sanja Škrba 78 kilograma, Andrea Simović + 78 kilograma i Nikola Lubura + 100 kilograma.

U sklopu ovog prvenstva održan je i međunarodni džudo turnir „Kup nipon“,  a zlatne medalje osvojili su Lazar Milidrag, Miloš Došlo, Lazar Vujičić, Andrej Ždrale, Marija Simanić i Lana Štaka u konkurenciji  starijih pionira i kadeta.

Srebrne medalje osvojili su Nikola Andrić i Matija Vuković.

Bronzane  medalje osvojili su Pavle Lubura, Danilo Trifunović, Danijel Simović, Marko Janjić i Lana Milidrag.