Pešić: Ponosan sam, nismo dobili poštovanje od sudija

09.08.2024. 09:27
0
IZVOR: nezavisne.com

Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Svetislav Pešić izjavio je sinoć da je ponosan na ekipu, kao i da nisu dobili poštovanje od sudija.

- Kratko samo, žurim u hotel, igramo za manje od 48 sati za medalju. Ponosan sam kako smo igrali, posebno jer smo se vratili od minus 24 protiv Australije. Videla se mentalna snaga naša, jedna ili dve lopte su odlučile. Ima pravilo u Srbiji koje upotrebljavamo, ko gubi ima pravo da se ljuti. Ja nisam ljut nego ponosan, videli ste kako smo igrali, Milutinov je imao temperaturu, ni Jović nije bio spreman. Hajde da ih oporavimo za veću rotaciju protiv Nemaca - izjavio je Pešić novinarima u Parizu, prenosi Tanjug.

On je poručio da ne traži opravdanja, kao i da je ljut zato što sudije nisu ukazale poštovanje prema njegovom timu, odnosno Nikoli Jokiću i Bogdanu Bogdanoviću.

- Ne tražim opravdanja, ljut sam jer nismo dobili respekt od sudija, ne samo na ovoj utakmici. Jer ako najbolji igrač na svetu za 37 minita šutira četiri slobodna bacanja, a svaki drugi napad ima loptu, a Bogdanović jedno za 31 minut i svaki treći napad ima loptu, čudne stvari su se dešavale. Miran sam, nisam ljut, razočaran sam jer ova ekipa nije dobila respekt od sudija. Rekao sam igračima da ne pričaju, već se bore i sudije će nagraditi, ali to večeras nismo videli - konstatovao je Pešić.

Košarkaši Srbije izgubili su sinoć u polufinalu Olimpijskih igara u Parizu od selekcije SAD rezultatom 95:91.

Srbija će se u borbi za bronzanu medalju u subotu sastati sa Njemačkom, koja je izgubila od Francuske.

Komentari 0
Povezane vijesti
KSS: Stojimo uz selektora Pešića, nismo ga smijenili KSS: Stojimo uz selektora Pešića, nismo ga smijenili
Pešić odredio konačan spisak za Evropsko prvenstvo Pešić odredio konačan spisak za Evropsko prvenstvo
Pešić: Idemo na Evropsko prvestvo sto odsto pripremljeni Pešić: Idemo na Evropsko prvestvo sto odsto pripremljeni
Najčitanije
  • Zemljotres kod Sarajeva
    10h 24m
    0
  • Još tri dana aktivan broj 1416 za liječenje Dragana Macana
    9h 24m
    0
  • Ljubimci poznatih umjetnika: Pablo Pikaso i jazavičar Lump
    1h 40m
    0
  • Na snagu stupile izmjene Zakona: Više dana bolovanja za roditelje i veća zaštita radnika
    8h 32m
    1
  • Program manifestacije „Ljeto u Istočnom Novom Sarajevu 2026“
    4h 19m
    0