Tradicionalnim, 25. po redu, Memorijalnim turnirom u malom fudbalu „Boško Vujadin“ zvanično je otvorena manifestacija „Dani Kasindolskog bataljona“, a osamnaest ekipa će se ove godine boriti za titulu najbolje.
Predsjednik Organizacionog odbora manifestacije Slobodan Maunaga naveo je za portal „Katera“ da je program manifestacije i ove godine raznovrstan.
- Osim memorijala očekuje nas turnir u odbojci, šahu, basketu, stonom tenisu – rekao je on.
Maunaga je podsjetio da će u nedjelju, 21. juna časova biti organizovan pohod na klanac i istorijski čas na mjestu gdje su poginuli prvi borci ovog bataljona i uspostavljena prva borbena linija.
Foto: katera.news
Drugi značajan datum ovogodišnje manifestacije je 27. jun, kada će biti služen parastos poginulim borcima i prijem porodica poginulih boraca.
- Nadamo se da će do 27. juna biti završen centralni krst na groblju u Kasindolu, kako bismo parastos održali tu – rekao je on.
U temelje Republike Srpske, 99 pripadnika Kasindolskog bataljona utkalo je živote, a zajedno sa borcima Prve i Druge sarajevske brigade i Oklopne jedinice, na ratištima od Olova do Treskavice, stradalo je više od 130 pripadnika Vojske Republike Srpske.
Manifestaciju, koja traje do 28. juna, organizuju Mjesna boračka zajednica Kasindo, pod pokroviteljstvom Opštinske boračke organizacije „Ilidžanski borac“ i Opštine Istočna Ilidža.