Policijski službenici svjedočili u korist sveštenika

14.12.2022. 14:32
0
IZVOR: srna.rs

Na današnjem suđenju u Osnovnom sudu u Nikšiću u korist Njegovog visokopreosveštenstva mitropolita crnogorsko-primorskog Joanikija i osmorice sveštenika svjedočili su policijski službenici.

Oni su naveli da je litija na praznik Svetog Vasilija Ostroškog Čudotvorca 12. maja 2020. godine prošla bez incidenata.

Svjedok Miroslav Spasojević rekao je da je cijeli događaj protekao u miru i bez kakvog incidenta, dok je Dragoljub Peković posvjedočio da su čuli da je mitropolit Joanikije pozvao tada okupljene da drže socijalnu distancu.

– Siguran sam da nisam čuo da vladika Jaonikije ili bilo ko od sveštenika poziva narod na okupljanje, a inače da jesmo sigurno bismo to konstatovali – rekao je Peković.

  • Nastavlja se suđenje sveštenicima u Nikšiću
    14.12.2022. 11:30

    Nastavlja se suđenje sveštenstvu u Osnovnom državnom tužilaštvu Nikšić. Svjedoci koji treba da budu danas saslušani su policijski inpektori Miroslav Spasojević, Đorđe Vukotić kao i Dragoljub Pekovi...

Region
Nastavlja se suđenje sveštenicima u Nikšiću

Nikšićko tužilaštvo tereti mitropolita i sveštenike Slobodana Jokića, Dragana Krušića, Vasilija Brborića, Danila Zirojevića, Željka Rojevića, Ostoju Kneževića, Nikolu Marojevića i Mirka Vukotića da su 12. maja 2020. godine prekršili naredbe Ministarstva zdravlja o sprečavanju opasne zarazne bolesti.

Ovog dana u Nikšiću proslavljao se praznik Svetog Vasilija Ostroškog Čudotvorca, koji je slava Saborne crkve i grada i narod je krenuo u litiju koja se tradicionalno organizuje 12. maja od 1996. godine.

Komentari 0
Povezane vijesti
Sveštenik Darko Perić darovao dio jetre kolegi Bogdanu Stjepanoviću Sveštenik Darko Perić darovao dio jetre kolegi Bogdanu Stjepanoviću
Mitropolit Joanikije: Živjeti u duhu mira i ljubavi Mitropolit Joanikije: Živjeti u duhu mira i ljubavi
Mitropoliti Joanikije i Hrizostom služili u manastiru u Tilavi Mitropoliti Joanikije i Hrizostom služili u manastiru u Tilavi
Najčitanije
  • Godišnjica sramne arbitraže za Dobrinju
    11h 35m
    0
  • Sjećanje na zločin u Velikom parku
    23h 59m
    0
  • Austrijanka poginula u prevrtanju kajaka na Tari
    22h 29m
    0
  • MUP Srpske: Na vrijeme podnijeti zahtjeve za izdavanje novih ličnih dokumenata
    10h 51m
    0
  • Počela izgradnja kružnog toka u Palama
    6h 56m
    1