Pomen srpskim žrtvama u Kruščici u nedjelju

31.07.2024. 11:19
0
IZVOR: katera.news

Boračka organizacija Pale i ove godine organizuje posjetu Kruščici kod Viteza, u kojoj će biti služen pomen za 74 srpska civila koje su ustaše zvjerski ubile u noći između 5. i 6. avgusta 1941. godine.

Pomen nevinim civilima ustaškog zločina nikako nije poziv na osvetu, već otimanje od zaborava, poručili su iz ove organizacije.

Pomen će biti upriličen u nedjelju, 4. Avgusta, a polazak je planiran  u 9.00 časova ispod autobuske stanice u Palama.

- Pozivamo članove porodica ubijenih i ostale građane koji su zainteresovani za odlazak na pomen, da se jave u kancelariju na brojeve telefona: 057/226-267 ili 066/706-635 - pozvali su iz Boračke organizacije Pale.

Prijave su neophodne radi planiranja i organizacije prevoza.

Komentari 0
Povezane vijesti
CIK BiH raspisuje opšte izbore CIK BiH raspisuje opšte izbore
Počinje obnovljeno suđenje Ramizu Durakoviću za zločine nad Srbima u Čajniču Počinje obnovljeno suđenje Ramizu Durakoviću za zločine nad Srbima u Čajniču
Marš „Besmrtnog puka“ u subotu na Palama Marš „Besmrtnog puka“ u subotu na Palama
Najčitanije
  • “Braniću Srbiju i kada budem bila mrtva!” – Riječi srpske heroine koja je branila svoju otadžbinu 1999.
    18h 18m
    0
  • Obilježena krsna slava i Dan opštine Istočna Ilidža (FOTO)
    22h 49m
    0
  • Sahrana Bobana Kusturića sutra u Banjaluci
    20h 43m
    0
  • Pale: Horizontalna saobraćajna signalizacija nadležnost Grada Istočno Sarajevo
    22h 53m
    0
  • Lažni ljekari oštetili više ljudi za 25.000 evra
    15h 45m
    0