Postoji mogućnost da se za praznike produži radno vrijeme ugostiteljskih objekata

16.12.2021. 13:18
0
IZVOR: SRNA

Postoji mogućnost da se udovolji zahtjevu ugostitelja u Republici Srpskoj da se produži radno vrijeme za predstojeće praznike, rekao je danas ministar zdravlja i socijalne zaštite Alen Šeranić.

Šeranić je pojasnio da se takva mogućnost ukazala jer je trend oboljelih od kovida u padu u posljednjih mjesec dana.

– Trend pada je i kada je riječ o oboljelima koji su na bolničkom liječenju, danas ih je oko 450, tako da smo u tom kontekstu razmatrali mogućnost da se definiše rad ugositetljskih objekata – rekao je Šeranić.

Prema njegovim riječima, svakako postoji opcija da se ugostiteljima izađe u susret i za taj određeni period produži radno vrijeme ugostiteljskih objekata.

– Vidjećemo na koji način ćemo to definisati. Tražili smo od Ministarstva trgovine i turizma da iznesu određene preporuke i mislim da će se ubrzo Štab, odnosno Vlada očitovati o tom pitanju – naveo je Šeranić.

Komentari 0
Povezane vijesti
Radno vrijeme za republičke praznike u opštini Pale Radno vrijeme za republičke praznike u opštini Pale
Radno vrijeme na području opštine Rogatica tokom predstojećih praznika Radno vrijeme na području opštine Rogatica tokom predstojećih praznika
Radno vrijeme na području opštine Pale tokom vaskršnjih praznika Radno vrijeme na području opštine Pale tokom vaskršnjih praznika
Najčitanije
  • Vremeplov - U velikom požaru na Baščaršiji izgorjelo 1.600 srpskih dućana
    22h 11m
    4
  • Željko Pržulj – Vladika (odlomak)
    21h 3m
    0
  • „Korana ko rana“ – Stradanje Srba u selu Rujnica kod Cazina (odlomak)
    6h 53m
    0
  • Istočna Ilidža: Pronađena i sankcionisana lica koja su na svadbi pucala iz vatrenog oružja
    2h 34m
    0
  • Hiljade vjernika u Ostrogu na praznik Svetog Vasilija Ostroškog
    7h 32m
    0