Poznato kada će biti izabrana nova Vlada

29.08.2025. 17:20
0
IZVOR: glassrpske.com

Posebna sjednica NSRS, na kojoj će Savo Minić, mandatar Milorada Dodika, podnijeti ekspoze i saopštiti članove svog kabineta, zakazana je za utorak, 2. novembra.

Ovo je odlučeno danas na telefonskoj sjednici Kolegijuma NSRS.

Na predloženom dnevnom redu su i podtačke koje se odnose na program kandidata za predsjednika Vlade Republike Srpske sa prijedlogom članova Vlade Republike Srpske, izbor predsjednika i članova Vlade Republike Srpske, kao i polaganje svečane zakletve predsjednika i članova Vlade.

Ranije u NSRS je stiglo  obavještenje poslaničkim klubovima da je imenovan Savo Minić za kandidata za novog predsjednika Vlade Republike Srpske.

U tom obavještenju poslanicima nije navedeno ko je Minića imenovao na tu funkciju.

Pojedini pravni eksperti iznijeli su mišljenje da nova Vlada neće biti ustavna ukoliko je mandatara imenovao Milorad Dodik, kome je Sud BiH oduzeo mandat, nakon presude kojom mu je izrečena presuda godine dana zatvora i šest godina zabrane obavljanja javnih funkcija.

Komentari 0
Povezane vijesti
Minić: Put Foča-Tjentište biće urađena u roku od dvije godine Minić: Put Foča-Tjentište biće urađena u roku od dvije godine
Minić: Do kraja mandata svih 500 djece poginulih boraca biće zaposleno Minić: Do kraja mandata svih 500 djece poginulih boraca biće zaposleno
Dopunama zakona za veličanje NDH i tzv. Armije BiH do tri godine zatvora Dopunama zakona za veličanje NDH i tzv. Armije BiH do tri godine zatvora
Najčitanije
  • Stanišić odgovorio Božoviću
    22h 49m
    6
  • Trifković: Elektrodistribucija nije farma za podjelu koka nosilja
    22h 36m
    4
  • Na današnji dan se srpska zastava vijorila na Bijeloj kući
    20h 55m
    4
  • „Veza između koka nosilja i prenosa struje na daljinu - Tesla bi zavidio“
    20h 23m
    1
  • Zemljotres kod Sarajeva
    6h 19m
    0