Predavanje o hrišćanskoj ljubavi okupilo vjernike u Vojkovićima

07.04.2026. 10:20
0
IZVOR: katera.news

U sali parohijskog doma u Vojkovićima, na praznik Cvijeti, prof. dr Vladimir Stupar, protojerej-stavrofor, održao je predavanje na temu „Ljubav kao temelj hrišćanskog života“.

Događaj je održan uz blagoslov Njegovog visokopreosveštenstva arhiepiskop sarajevsko-srebrenički i mitropolit dabrobosanski Hrizostom, a sala je do posljednjeg mjesta bila ispunjena velikim brojem vjernika. Uz vjerni narod bili su i sveštenici protojerej-stavrofor Čedo Đureinović i protojerej Vihor Klopanović.

Slika

Foto: Ustupljena fotografija

Prota Stupar je u iscrpnom i zanimljivom izlaganju oduševio publiku koja je do posljednjeg trenutka sa posebnom pažnjom pratila i upijala njegove riječi. 

Govoreći o značaju ljubavi u hrišćanskom životu, prota Stupar je kroz sadržajno i nadahnuto izlaganje ukazao na suštinu vjere, ističući da se istinska ljubav prema Bogu i bližnjima ogleda u tvorenju volje Božije.

Slika

Foto: Ustupljena fotografija

- Nadamo se da ćemo imati još ovakvih dušekorisnih večeri i u buduće! Slava i hvala Gospodu na svakom Njegovom daru - poručio je Vihor Klopanović, sveštenik u Hramu Svetog sveštenomučenika Petra Dabrobosanskog u Vojkovićima.

Komentari 0
Povezane vijesti
Tupeša: Postom prevazići iskušenja, uzdržati se od zlih misli, djela, a ne samo hrane Tupeša: Postom prevazići iskušenja, uzdržati se od zlih misli, djela, a ne samo hrane
Dušan Spasojević održao predavanje na Filozofskom fakultetu povodom Dana državnosti Grčke Dušan Spasojević održao predavanje na Filozofskom fakultetu povodom Dana državnosti Grčke
Stupar: Ispovijest kao proces ozdravljenja nacije, porodice i pojedinca Stupar: Ispovijest kao proces ozdravljenja nacije, porodice i pojedinca
Najčitanije
  • Život i smrt vladike Varnave Nastića (1914-1964): Episkop koji je odbio Pavelića
    2h 52m
    4
  • Istočno Sarajevo: Pronađen kokain, jedno lice lišeno slobode
    3h 49m
    0
  • Na današnji dan rođena baka Rosa Končar
    2h 53m
    2
  • Manje poznate činjenice o aprilskom ratu i herojskoj borbi avijacije Kraljevine Jugoslavije: Kamikaze na srpskom nebu
    21h 44m
    9
  • Nacistička Njemačka na današnji dan bombardovala Beograd
    23h 44m
    0