Preminuo legendarni rukometaš Zlatko Portner

23.09.2020. 14:59
0
IZVOR: SRNA

Legendarni rukometaš šabačke "Metaloplastike" i reprezentativac Jugoslavije Zlatko Portner iznenada je preminuo u 59. godini u Švajcarskoj.

Član čuvene zlatne generacije jugoslovenskog rukometa iz osamdesetih godina prošlog vijeka počeo je karijeru u Hrtkovcima, da bi preko Crvenke 1982. godine stigao u Šabac.

Portner je u Šapcu u narednih sedam sezona ispisao najljepše stranice svjetskog rukometa u generaciji "vanzemaljaca" "Metaloplastike", sa kojom je dva puta bio osvajač Kupa šampiona 1985. i 1986. godine.

Dalji profesionalni put vodio ga je u Barselonu, koja je sa njim u timu stigla do prvog pehara Kupa šampiona 1991. godine.

Poslije dvije godine u Francuskoj od 1992. do 1994. godine, Portner je karijeru završio igrajući u švajcarskim klubovima sve do 2002. godine.

Po završetku igračke karijere, rukometu je ostao vjeran kroz trenerski posao u nekoliko klubova Švajcarske.

Kao član reprezentacije Jugoslavije, Portner je osvojio zlato na Svjetskom prvenstvu 1986. godine u Švajcarskoj i bronzu na Olimpijskim igrama u Seulu 1988. godine, a bio je dio tima koji je na Svjetskom prvenstvu 1990. došao do četvrtog mjesta.

Komentari 0
Povezane vijesti
Slavija nastavila trijumfalni niz ubjedljivom pobjedom protiv Drine Slavija nastavila trijumfalni niz ubjedljivom pobjedom protiv Drine
Sedma pobjeda u nizu – Slavija rutinski do bodova u Prijedoru Sedma pobjeda u nizu – Slavija rutinski do bodova u Prijedoru
Odlična predstava Slavije za peti trijumf u prvenstvu Odlična predstava Slavije za peti trijumf u prvenstvu
Najčitanije
  • Sjećanje na Srđana Trifkovića, velikog srpskog guslara
    4h 25m
    4
  • Sjećanje na pilota majora Zorana Radosavljevića
    4h 30m
    39
  • Bajden: Ja sam predložio bombardovanje Beograda (VIDEO)
    2h 52m
    9
  • Risto Jeremić, Fočak, nepokolebljivi rodoljub i nacionalni pregalac
    33m
    17
  • Strašna priča iz Gračanice: NATO nam je ubio djecu - umjesto imena ostale tri tačke...
    4h 26m
    25