Pripadnici PU Istočno Sarajevo upoznali građane o mogućnosti legalizacije oružja

03.09.2025. 11:23
2
IZVOR: katera.news

Policijski službenici Policijske uprave Istočno Sarajevo danas su u Istočnom Novom Sarajevu, uz podjelu letaka građanima pojasnili proceduru legalizacije vatrenog oružja.

Dragan Amović, komandir Policijske stanice Istočna Ilidža, rekao je da je glavni cilj kampanje da upozna građane sa zakonskom mogućnošću da do kraja godine mogu registrovati vatreno oružje za koje nemaju dozvolu, bez dokazivanja porijekla i bez pravnih posljedica.

- Legalizacija se odnosi na ono oružje čije je posjedovanje dozvoljeno, odnosno oružje B kategorije - pištolj, revolver, sportsko ili lovačko oružje – rekao je on.

  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika

Foto: katera.news

Kako navodi, kampanju „Registruj oružje bez sankcija“ sprovodi Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske.

- Na osnovu izvršenih analiza i procjena, MUP Republike Srpske smatra ovu kampanju cjelishodnom i sa aspekta opšte bezbjednosti, na teritoriji Republike Srpske – dodao je on.

Amović je pozvao sve građane Istočnog Sarajeva da se jave u najbližu policijsku stanicu kako bi dobili sve potrebne informacije i izvršili legalizaciju oružja.

- Apelujemo na sve građane Istočnog Sarajeva, koji posjeduju navedene vrste oružja, da se jave u najbližu policijsku stanicu, te da, uz dostavljenu propisanu dokumentaciju izvrše legalizaciju oružja bez posljedica – rekao je Amović.

Komentari 2
  • Generic placeholder image
    Skijaš 03.09.2025. 23:58
    Ostoja lupaš!
  • Generic placeholder image
    Ostoja 03.09.2025. 12:56
    Oružje treba zabraniti a ne legalizirati, kakva vam je to pamet, svaka ce budala za pasom imati pistolj, jeste li vi normalni, kako nije bitno porijeklo, a sta ako je neko od tih oružja usmrtilo nekog van BiH a Interpol traga, pojma vi nemate gospodo, oružje zabraniti i oduzimati , ovo je van pameti
Povezane vijesti
Uhapšeno lice iz Istočne Ilidže zbog osnova sumnje da je zlostavljao i usmrtio psa Uhapšeno lice iz Istočne Ilidže zbog osnova sumnje da je zlostavljao i usmrtio psa
Vlaški: Zbog nepravilnosti izrečeno 193.000 KM kazni Vlaški: Zbog nepravilnosti izrečeno 193.000 KM kazni
Promovisan strip-album posvećen Spomenku Gostiću, najmlađem poginulom borcu VRS Promovisan strip-album posvećen Spomenku Gostiću, najmlađem poginulom borcu VRS
Najčitanije
  • Paljanin poginuo u saobraćajnoj nesreći kod Zvornika
    23h 47m
    0
  • Kojić otkrio zašto se pridružio "Sigurnoj Srpskoj" i šta mu je rekao Čubrilović
    23h 26m
    2
  • Krvava bajka – masovno strijeljanje đaka u Kragujevcu
    6h 43m
    3
  • „Pucajte, ja i dalje držim čas“ - Herojska priča o stradanju profesora iz Kragujevca
    6h 37m
    10
  • Protojerej Danilo Dangubić: Glas
    6h 45m
    1