Pripremni program za školu u "Bubamari" pohađa 59 djece

01.03.2022. 20:02
0
IZVOR: SRNA

Na Palama je danas počeo besplatan predškolski program za 59 djece u Dječijem centru "Bubamara".
Direktor Dječijeg centra Vanja Jugović rekla je Srni da će mališani biti raspodijeljeni u dvije vaspitno-obrazovne grupe i da će sa njima raditi dobar kadar.

Ona je navela da će program biti realizovan svakog radnog dana od 17.00 do 20.00 časova.

Prema njenim riječima, za polaznike će organizovati i odlaske na predstave i uključiti ih u sve ono kroz šta prolaze djeca koja pohađaju vrtić.

Ona je ocijenila da će tromjesečni program ovoj djeci dobro doći u vidu socijalizacije, upoznavanja drugara i da na bolji i kvalitetniji način prihvate školu u septembru.

Program pripreme za djecu u godini pred polazak u školu trajaće do 31. maja, a Ministarstvo prosvjete i kulture Republike Srpske obezbijedilo je potrebni didaktički materijal za njegovu realizaciju.

U ovaj program od 2011. do 2021. godine bilo je uključeno 42.033 djece, a Vlada Republike Srpske je za njegovu realizaciju obezbijedila ukupno više od tri miliona KM. 

Komentari 0
Povezane vijesti
Osamnaestogodišnji biatlonac Srđan Lalović osvojio zlato na Balkanskom prvenstvu Osamnaestogodišnji biatlonac Srđan Lalović osvojio zlato na Balkanskom prvenstvu
Pale: U petak počinju “Dani Duška Trifunovića“ Pale: U petak počinju “Dani Duška Trifunovića“
Paljanski srednjoškolci obilježili Dan pismenosti Paljanski srednjoškolci obilježili Dan pismenosti
Najčitanije
  • Mikajlo Šimšić – Zaboravljeni heroj tunela u Brodaru (FOTO)
    19h 0m
    8
  • Skok u besmrtnost
    3h 23m
    0
  • Obavještenje o planiranim prekidima električne energije za sutra
    21h 41m
    0
  • Odata počast prvim žrtvama NATO bombardovanja u Srpskoj (FOTO)
    22h 39m
    5
  • Srpska gimnazijalka šokirala svjetske naučnike: Potpuno inovativna metoda za izolovanje vitamina B 12
    15h 18m
    0