Privedena dva lica osumnjičena za ubistvo Bašića

27.03.2022. 10:52
0
IZVOR: Agencije

Dva lica koja se dovode u direktnu vezu sa izvršenjem ubistva policijskog službenika Radenka Bašića privedena su tokom protekle noći u Banjaluci, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske, prenosi "srna.rs".

Iz MUP-a je saopšteno da su policijski službenici protekle noći u okviru istrage ubistva Bašića izvršili više pretresa na više lokacija i priveli više lica na području Banjaluke.

- U toku je kriminalistička obrada lica lišenih slobode - navodi se u saopštenju.

Prema saznanjima portala "srpskainfo.com", među uhapšenima je i Aleksandar Mijatović, koji je tokom kriminalističke obrade “pao” na poligrafu.

Mijatović je već odslužio kaznu za ubistvo.

On je sa djevojkom Jelenom Tegel 2007. godine ubio Sašu Ilića Španca na parkingu UKC Republike Srpske.

Tegelova je pozvala Španca da se vide, a tu ga je u zasjedi čekao Mijatović te ga ubio.

 Godinu kasnije, osuđen je na 16 i po godina zatvora. Nakon ubistva mediji su ih prozvali “banjalučki Boni i Klajd”.

Bašić je ubijen prošlog ponedjeljka kada mu je ubica ispalio hitac u glavu u prijedorskom naselju Pećani.

Komentari 0
Povezane vijesti
Miljatoviću 34 godine za ubistvo inspektora Bašića, a Railiću 29 Miljatoviću 34 godine za ubistvo inspektora Bašića, a Railiću 29
Istočno Sarajevo: Odavanje pošte ubijenom kolegi zaustavljanjem vozila i rotacijama Istočno Sarajevo: Odavanje pošte ubijenom kolegi zaustavljanjem vozila i rotacijama
Sjećanje na ubijenog inspektora Radenka Bašića Sjećanje na ubijenog inspektora Radenka Bašića
Najčitanije
  • Mali Božić: Kojim običajima su se nekada obilježavali Nova godina i Vasiljevdan?
    9h 43m
    30
  • Kako očistiti organizam od teške hrane
    11h 31m
    32
  • Istočno Novo Sarajevo: Doček pravoslavne Nove godine uz Slađanu Mandić i bend „Istureno odjeljenje“
    16h 20m
    19
  • Kako su na brutalan način bili kažnjavani Aboridžini u Zapadnoj Australiji
    7h 42m
    41
  • Paljanin lišen slobode zbog izazivanja opšte opasnosti i oštećenja vozila
    16h 45m
    0