Prvenstvo za seniore i poletarce u znaku Džudo kluba "Famos"

27.02.2022. 12:46
0
IZVOR: Katera

Juče je u dvorani Borik u Banja Luci održano seniorsko prvenstvo Republike Srpske za seniore i poletarce, na kojem se okupilo preko 300 takmičara iz svih klubova Republike Srpske.

Prvenstvo je održano u organizaciji Džudo kluba "Zvijezda" iz Banja Luke na izuzetno visokom nivou.

Džudisti "Famosa" iz Istočne Ilidže su i ovoga puta pokazali da su bez premca i da će zasigurno osigurati epitet najboljeg džudo kluba Republike Srpske i u 2022.godini, kažu iz ovog kluba.

Seniorke Famosa su neprikosnoveno osvojile prvo mjesto dok su seniori za samo tri boda zaostatka osvojili drugo mjesto.

Pehar za sveukupnog pobjednika i ove godine pripao je Džudo klubu "Famos".

- Uporedo sa seniorima borili su se i najmlađe judoke našeg saveza gdje smo takođe osvojili prvo mjesto i pehar za najbolju ekipu. Takmičarska sezona krenula je na najbolji mogući naćin kad su u pitanju seniori i poletarci,a u narednom periodu trudićemo se da ponovimo rezultate i kada su u pitanju ostale starosne kategorije - kaže trener Džudo kluba "Famos" Željko Šiljegović.

Osvajači  zlatnih medalja u seniorskoj konkurenciji su:

Lana Lubura – 78 kilograma i Goran Dubovina + 100 kilograma.

Srebrene medalje pripale su:

Anđeli Veselinović -52 kilograma, Andrei Simović +78 kilograma i Maji Bjelici -78 kilograma, dok su se bronzanim medaljama okitili: Andrej Milić - 60 kilograma i Aleksandar Vuković - 66 kilograma, Saša Bjelica -73 kilograma, Đorđe Mijović -100 kilograma, Maja Milić -48 kilograma, Sanja Škrba -78 kilograma i Lana Bjelica +78 kilograma.

Šampioni Republike Srpske za poletarce su: Filip Žuža -34 kilograma i Milijan Veletić -38 kilograma, srebrene medalje osvojili su: Miloš Došlo i Luka Štaka.