Sarajlija vozio autobus sa 3,31 promil alkohola

04.11.2019. 14:36
0
IZVOR: avaz.ba

Policijski službenici PS Fojnica u mjestu Alaupovka su protekli vikend uhapsili i iz saobraćaja isključili vozača autobusa J.G. (51) iz Sarajeva.

Izvršili su alkotestiranje vozača i tom prilikom je utvrđeno prisustvo alkohola u krvi od 3,31 promila.

Inače na području Srednjobosanskog kantona kontinuirano se provode pojačane aktivnosti koje su usmjerene na poboljšanje stanja bezbjednosti saobraćaja, a koje imaju prvenstveno za cilj smanjenje broja saobraćajnih nezgoda sa smrtnim posljedicama, kao i nezgoda sa teže i lakše povrijeđenim licima i materijalnom štetom.

Iz MUP-a SBK su najavili da će se ovakve i slične aktivnosti službenici policije nastaviti i u narednom periodu da bi se u što većoj mjeri doprinijelo poboljšanju stanja sigurnosti saobraćaja.

Inače, u toku ove godine je iz saobraćaja zbog vožnje u alkoholisanom stanju isključeno 1.770 vozača, od od kojih je 475 vozača uhapšeno zbog prisustva alkohola u organizmu većem od 1,5 promila.

Komentari 0
Povezane vijesti
Predložen pritvor za vozača tramvaja Predložen pritvor za vozača tramvaja
Svečani defile kamiona i autobusa prošao ulicama Pala (FOTO) Svečani defile kamiona i autobusa prošao ulicama Pala (FOTO)
Paljanka Nataša Andžić Divljan - prva žena vozač autobusa u Sarajevsko-romanijskoj regiji (FOTO) Paljanka Nataša Andžić Divljan - prva žena vozač autobusa u Sarajevsko-romanijskoj regiji (FOTO)
Najčitanije
  • Sjećanje na Gorana Vujičića
    21h 12m
    0
  • Životna priča Pavla Vuisića, vječitog boema koji je mrzio glumu
    21h 23m
    2
  • Ferman sultana Ahmeda III za obnovu Stare crkve u Sarajevu
    22h 34m
    3
  • Katerin prijedlog knjiga za čitanje
    20h 34m
    0
  • Savić: Od sljedeće sedmice slijedi rast cijene goriva
    21h 28m
    0