„Slavija“ trećeplasirana ekipa na Republičkom prvenstvu za mlađe seniore u džudou

23.09.2024. 15:20
0

Prethodnog vikenda Džudo klub "Slavija" učestvovao je na Evropskom kupu za seniore u Podgorici i Prvenstvu Republike Srpske za mlađe seniore do 23 godine u Zvorniku.

Na senorskom prvenstvu su nastupili sa 4 takmičara, a Snježana Nikolić je osvojila bronzu do 78 kg, Veljko Krajšumović srebro do 100 kg, Andrej Trišić bronzu do 66 kg i Luka Bojanić bronzu do 100 kg.

"Slavija" je bila trećeplasirana ekipa na prvenstvu .

U Podgorici je manje uspjeha imao Srđan Pandurević koji je diskvalifikovan  čudnom odlukom sudija, naveli su iz ovog kluba.

- Pored oslonca na ruku naš takmičar dotiče glavom tatami što su sudije 90 sekundi poslije okvalifikovale kao ronjenje na glavu, dodali su.

Neven Mihić je poslije duže pauze u svojoj karijeri debitovao na evropskoj sceni.