Slovenija ublažava mjere

03.05.2021. 09:59
0
IZVOR: Tanjug

U Sloveniji se nastavlja ublažavanje restriktivnih, antiepidemijskih mjera i od danas je dozvoljen rad nekih obrazovnih i konsultantskih ustanova, ugostiteljskih i turističkih objekata, ali samo u tzv. žutim regionima - Pomurskom, Koruškom, centralnoj Sloveniji, Obalno-Kraškom regionu i u Goriškom.

Od danas su dozvoljene i posjete ne-medicinskim i terapeutskim službama, uz dokaz o negativnom testu na korona virusa, prenosi agencija STA.

Noćni klubovi, barovi i diskoteke i dalje su zatvoreni, ali u žutim regionima je dozvoljen odlazak u prodavnice i u poslovne zgrade uz poštovanje propisane fizičke distance, jedna osoba na 20 kvadratnih metara.

U narandžastim regionima - Podravskom, Savinjskom, Zasavskom, Posavskom, Jugoistočnoj Sloveniji, Gorenjskom regionu i Primorsko-Notranjskom dozvoljene su posjete prodavnicama, ali uz strože mjere fizičkog distanciranja - jedan klijent na 30 kvadratnih metara.

Kada je riječ o pijacama, posjete su dozvoljene uz ograničenje - jedna osoba na 10 kvadratnih metara, a barovima i restoranima je dozvoljeno da poslužuju u svojim baštama, uz poštovanje propisane razdaljine između stolova i uz ograničen broj gostiju.

Najavljeno je i otvaranje muzičkih škola, a ove najnovije mjere biće na snazi do 9. maja, kada će vlada ponovo odlučivati o restrikcijama na osnovu aktuelne epidemiološke situacije.

Komentari 0
Povezane vijesti
Slovenija: Električne trotinete od sada mogu da voze samo stariji od 15 godina Slovenija: Električne trotinete od sada mogu da voze samo stariji od 15 godina
Cisterna eksplodirala nakon udesa, zatvoren auto-put Cisterna eksplodirala nakon udesa, zatvoren auto-put
Potvrđen ptičiji grip u Sloveniji Potvrđen ptičiji grip u Sloveniji
Najčitanije
  • Ana Njego: Vođa pobune protiv liferanata 1917. godine
    10h 8m
    13
  • Godišnjica napada na svešteničku porodicu Starovlah na Palama
    17h 4m
    8
  • „Bejbi bum“ u porodilištu Bolnice "Srbija" proteklog vikenda
    18h 13m
    0
  • Ko je sve utemeljio Srpsku Atinu
    19h 5m
    4
  • Povećanje plata samo za državne službenike i namjestenike u Ministarstvu unutrašnjih poslova Srpske
    13h 43m
    5