Snijeg zatrpao sjever Slovenije, putevi zatvoreni

12.10.2020. 11:15
0
IZVOR: Tanjug

Vlažan snijeg, kiša i vjetar izazvali su velike probleme tokom noći u višim dijelovima sjeverne regije Slovenije, u Koroškoj, zbog čega je bio obustavljen lokalni saobraćaj, rekao je danas Branko Gradišnik, šef Planinarske službe.

Na pojedinim mjestima nevrijeme je bilo toliko jako da je obaralo drveće, prenosi STA, a neki putevi su i dalje zatvoreni za saobraćaj.

Snijeg je takođe oštetio drveće u toj oblasti.

- Šteta je najgora u gornjoj Mežica dolini, gdje je palo najviše snijega - rekao je Gradišnik za STA.

Jedno drvo je palo na automobil, ali niko nije povrijeđen. Oboreno je i nekoliko bandera, pojedina mjesta su ostala bez struje.

Vatrogasci i ostale službe su morale da intervenišu širom Slovenije zbog jakog snega u nedjelju, a nekoliko zgrada je poplavljeno.

Došlo je i do erozije terena, a nekim kućama preti zatrpavanje.

Komentari 0
Povezane vijesti
Opština Istočna Ilidža: Izbjegavati parkiranje u neposrednoj blizini zgrada Opština Istočna Ilidža: Izbjegavati parkiranje u neposrednoj blizini zgrada
Cisterna eksplodirala nakon udesa, zatvoren auto-put Cisterna eksplodirala nakon udesa, zatvoren auto-put
Sve saobraćajnice u Istočnom Starom Gradu prohodne Sve saobraćajnice u Istočnom Starom Gradu prohodne
Najčitanije
  • Sjećanja Hrešana na dolazak Austrougarske imperije u BiH
    19h 36m
    31
  • Crkva Vaznesenja Hristovog i Uspenja Presvete Bogorodice u Čajniču
    7h 55m
    0
  • Potpuno istinita priča o keruši Gabi, heroju Beograda čiji spomenik i danas stoji u ZOO vrtu (VIDEO)
    7h 45m
    33
  • Rasvijetljen pokušaj ubistva u Istočnom Sarajevu
    5h 45m
    1
  • Sjećanje na protu Stevana Bakovića: Čuvar duše sarajevskih Srba u 19. vijeku
    7h 52m
    6