Sokolac i okolna sela od jutros bez vode

05.06.2020. 09:46
0
IZVOR: Srna

Potrošači koji se snabdijevaju sa vodovoda "Bioštica" na području Sokoca ostali su bez vode od ranih jutarnjih časova zbog kvara na elektromreži sa koje se napajaju crpne pumpe na izvorištu, rečeno je Srni u preduzeću Vodovod i kanalizacija /VIK/ "Vrelo Bioštica".

U ovom preduzeću u stečaju podsjećaju da se sa vodovoda "Bioštica" na području opštine Sokolac napaja oko 80 odsto potrošača.

Upravnik Radne jedinice "Elektrodistribucije" Sokolac Blaženko Bulajić potvrdio je Srni da je jako nevrijeme poslije ponoći prouzrokovalo prekid na dalekovodu "Novo Selo" i da se radi na otklanjanju kvara.

On je naveo da su ekipe bile riješile problem prespajanjem na dio dalekovoda "Kaljina" koji je alterantivni pravac za vodovod, ali je ponovo došlo do kvara, zbog kojeg su crpne pumpe ostale bez struje, a glavni rezervoar na vodovodu "Bioštica" bez vode.

Bulajić je naglasio da su ekipe montera iz elektrodistributivne Radne jedinice Sokolac od ranih jutarnjih časova na terenu i rade na otklanjanju kvara.

Komentari 0
Povezane vijesti
Sutra naizmjenični saobraćaj u Žljebovima na putu Sokolac - Han Pijesak Sutra naizmjenični saobraćaj u Žljebovima na putu Sokolac - Han Pijesak
Avgustovska razglednica Sokoca iz 1997. godine Avgustovska razglednica Sokoca iz 1997. godine
Znaci da ne pijete dovoljno vode Znaci da ne pijete dovoljno vode
Najčitanije
  • Teška nezgoda kod Gacka, ima povrijeđenih
    7h 59m
    1
  • Da li je zdravo jesti kokice?
    23h 17m
    0
  • Vozač tramvaja predat u nadležnost tužilaštva
    21h 56m
    0
  • Održana manifestacija "Srpčad Srbiji"
    20h 24m
    0
  • Obilježen Dan boraca u Istočnom Novom Sarajevu (FOTO)
    5h 28m
    0