Sokolac: Zlatna plaketa za zaposlene u Domu zdravlja ,,Dr Ljubomir Ćeranić”

08.08.2020. 16:03
0
IZVOR: SRNA

Zaposleni Doma zdravlja "Dr Ljubomir Ćeranić" sa Sokoca prihvatili su opštinsku Zlatnu plaketu kao priznanje cjelokupne zajednice za njihovo angažovanje tokom cijele protekle decenije, ali i kao obavezu da nastave da rade tako da im pacijenti uvijek budu na prvom mjestu.

Zlatna plaketa dodijeljena je ovoj zdravstvenoj ustanovi povodom Dana i slave opštine Ilindana, za ukupan doprinos u zaštiti zdravlja stanovništva i zalaganje u sprečavanju širenja virusa korona.

Direktor ove ustanove Adrijana Stanar smatra da su zaposleni u ovoj ustanovi zaslužili priznanje, budući da veliki porast masovnih nezaraznih oboljenja od 1992. godine iziskuje poseban tretman, veliki broj posjeta i veliku požrtvovanost zdravstvenih radnika.

Ona je izrazila zadovoljstvo što je odlikovanje dodijeljeno za vrijeme njenog rukovođenja ovom ustanovom, te je zahvalila predstavnicima lokalne zajednice i odbornicima koji su prepoznali napore zdravstvenih radnika.

Stanarova je u izjavi podsjetila da je su od početka epidemija virusa korona dobijali pomoć nadležnih institucija, Ministarstva zdravlja i Instituta za javno zdravstvo Srpske, grada Istočno Sarajevo i opštine Sokolac u sprovođenju smjernica Republičkog i opštinskog Štaba za vanredne situacije.

Rezultat takvog rada, dodala je, jeste u tome da u prvom talasu u ovoj lokalnoj zajednici nije bilo nikakvih nemilih dešavanja.

Ona je istakla da u Domu zdravlja do sada nije bilo slučajeva unošenja virusa korona među zdravstvene radnike, osim u dva slučaja, kada su mladi ljekari bili zaraženi u drugim sredinama i oporavljeni su van ove ustanove - bez posljedica za pacijente.

Stanarova je izjavila da su na području Sokoca od početka epidemije na virus korona pozitivna ukupno 52 lica.

- Na Sokocu su preminule tri osobe koje su bile pozitivne na virus korona, a imale su određene pridružene bolesti, zbog čega su spadale u rizičnu grupu - napomenula je Stanarova.

Pod zdravstvenim nadzorom je 13 osoba, a ta mjera je završena za 186 osoba. Od početka epidemije od kovida 19 na Sokocu se oporavilo 38 lica.

Stanarova je zahvalila i građanima jer su poštovanjem predloženih mjera zaštite u velikoj mjeri pomogli zdrastvenim radnicima u suzbijanju širenja kovida 19.

Ona je istakla i da je ponosna na činjenicu da od početka pandemije nijedna služba sokolačkog Doma zdravlja ni na kratko nije zatvorena, te da i danas usluge pruža šest timova porodične medicine, laboratorijska i RTG dijagnostika, pedijatrija, ginekologija, Centar za bazičnu rehabilitaciju i Centar za mentalno zdravlje, te služba hitne pomoći, kao i tehničke službe.

- Svjesni smo da smo često ulazili u situacije u kojima rizikujemo život, svoje i zdravlje porodice, ali su nam pacijenti uvijek na prvom mjestu i tako će ostati - istakla je Stanarova.

Dom zdravlja "Dr Ljubomir Ćeranić" na Sokocu trenutno ima 65 zaposlenih, među kojima su 44 zdravstvena radnika.

Komentari 0
Povezane vijesti
Osveštano zemljište na kojem će biti izgrađen Hram Svih Svetih u selu Kalimanići Osveštano zemljište na kojem će biti izgrađen Hram Svih Svetih u selu Kalimanići
Sokolac: Rakijski kazan stariji od stotinu godina Sokolac: Rakijski kazan stariji od stotinu godina
Osveštanje zemljišta za izgradnju hrama u Kalimanićima Osveštanje zemljišta za izgradnju hrama u Kalimanićima
Najčitanije
  • Požar u stanu na Mladicama, smrtno stradala jedna osoba
    18h 32m
    1
  • Oglasila se policija nakon požara na Mladicama
    17h 37m
    0
  • Obustavljen saobraćaj za teretna vozila na putu Sokolac-Rogatica
    12h 45m
    0
  • Smrtno stradao motociklista u saobraćajnoj nesreći u Rogatici
    7h 10m
    0
  • Drogiran vozio 173 kilometra na čas brže od dozvoljenog
    5h 40m
    0