Srbija kreće u odbranu zlata na Evropskom prvenstvu

21.08.2024. 18:37
0
IZVOR: glassrpske.com

Reprezentacija Srbije u basketu 3x3 otputovala je u Beč, gdje će se od 22. do 25. avgusta održati Evropsko prvenstvo na kom će pokušati da odbrani zlato.

Srbija je petostruki uzastopni evropski šampion u basketu 3x3, a u Beču će igrati u A grupi sa Njemačkom i Španijom.

U B grupi su Litvanija, Švajcarska i Hrvatska, u C grupi Holandija, Austrija i Azerbejdžan, a u D grupi Francuska, Letonija i Velika Britanija.

Reprezentacija Srbije prve mečeve igra u petak 23. avgusta, i to od 16.50 sati protiv Španije i od 22.20 sati protiv Njemačke. Eliminacione runde i borbe za medalje su 24. i 25. avgusta.

Selektor Marko Ždero odlučio je da Srbiju na EP u Beču predstavljaju Strahinja Stojačić, Stefan Kojić, Marko Branković i Nemanja Barać, dok je trener Danilo Lukić.

Po dvije reprezentacije iz svake grupe idu u četvrtfinale, a grupa A se u četvrtfinalu ukršta sa grupom C, javlja B92.

Komentari 0
Povezane vijesti
FSS izdao saopštenje zbog Piksija FSS izdao saopštenje zbog Piksija
„Dani Srbije“ u Republici Srpskoj – izložbe, koncerti i filmske projekcije „Dani Srbije“ u Republici Srpskoj – izložbe, koncerti i filmske projekcije
Tržište u BiH trenutno nije ugroženo zbog sankcija NIS-u Tržište u BiH trenutno nije ugroženo zbog sankcija NIS-u
Najčitanije
  • Branka Pandurević iz Pala treba našu pomoć
    19h 57m
    0
  • Albanac koji je zadužio Srbe
    6h 3m
    6
  • Firma "Međo" iz Istočnog Sarajeva zapošljava!
    23h 50m
    0
  • Prevrnuo se autobus pun putnika: Dvoje poginulih, oko 80 povrijeđenih
    21h 35m
    0
  • Raste broj žrtava u prevrtanju autobusa, vozač uhapšen
    19h 2m
    0