Srbija nabavila još 480 respiratora

29.03.2020. 21:42
0
IZVOR: Tanjug

Srbija je nabavila još 480 respiratora, potvrdila je premijer Ana Brnabić.

- Uspeli smo da nabavimo još 480 respiratora - rekla je ona, prenosi agencija "Tanjug".

Navela je i da Srbija po glavi stanovnika ima respiratora više nego mnogo razvijenije zemlje.

Ona je istakla i da su bolnice dobro opremljene, da ima dovoljno testova, kao i da su povećani kapaciteti.

Navela je i da je obezbijeđeno preko apoteka devet miliona maski za građane.

Ponovila je da će penzije biti isplaćivane u cjelini 10. u mjesecu, a da će 10. aprila biti isplaćena i jednokratna pomoć od 4.000 dinara.

Poručila je da svi koji ostaju kod kuće pomažu ljekarima koji rade danonoćno, da je to solidarnost i da im time daju šansu.

Brnabićeva je dodala da će nadležni uvesti još restriktivnije mjere ukoliko to bude bilo potrebno.

Ranije je na beogradski aerodrom "Nikola Tesla" sletio avion sa 90 tona medicinske zaštitne opreme koji je Srbija kupila za borbu protiv virusa korona.

Drugi kargo avion "boing 747" stigao je iz Kerale, a troškove transporta u potpunosti je finansirala EU.

To je dio paketa vrijednog 93 miliona evra za Srbiju koji je EU najavila, navodi se u zajedničkom saopštenju Delegacije EU u Srbiji i Ministarstva za evropske integracije.

Let, koji je organizovao Razvojni program UN (UNDP), omogućio je najbržu dostavu opreme i materijala jer je korištenjem ogromnog kargo aviona maksimalno iskorišten prostor, ušteđeno vrijeme i troškovi.

Ministar za evropske integracije Srbije Jadranka Joksimović zahvalila je EU, Kini, Norveškoj, Švajcarskoj i agencijama UN koje su u ovom teškom trenutku iskazale solidarnost sa Srbijom i stavile na raspolaganje svoje kapacitete da bi pomogli. 

Komentari 0
Povezane vijesti
Darko Mladić pozdravio zahtjeve Srbije i Rusije u Savjetu bezbjednosti UN Darko Mladić pozdravio zahtjeve Srbije i Rusije u Savjetu bezbjednosti UN
Djevojčica od 13 godina koja se borila za slobodu Srbije Djevojčica od 13 godina koja se borila za slobodu Srbije
Prvo dijete u Srbiji koje je primilo najskuplji lijek na svijetu pravi sigurne korake i uživa u igri Prvo dijete u Srbiji koje je primilo najskuplji lijek na svijetu pravi sigurne korake i uži...
Najčitanije
  • Ovo mora da zna svaki Srbin koji slavi Svetog Nikolu
    19h 44m
    0
  • Svetosavske litije u Sarajevu (FOTO)
    21h 54m
    0
  • Manastir Tvrdoš - najstariji hercegovački manastir (VIDEO)
    21h 41m
    27
  • Bacajte keksiće, psi se plaše petardi
    11h 9m
    30
  • Muškarac koji je ubio ženu čak 10 puta prijavljivan zbog nasilja u porodici
    10h 46m
    0