Srbija: Uplata 100 evra penzionerima u toku, ostalima od 25. maja

18.05.2020. 11:01
0
IZVOR: Tanjug

Pomoćnica ministra finansija Srbije Ana Jović izjavila je danas da će isplata 100 evra punoljetnim građanima koji su se prijavili za pomoć, krenuti sukcesivno od 25. maja.

Jović kaže da je planirano da isplata pomoći od 100 evra penionerima bude završena do srijede, a korisnicima socijalne pomoći do četvrtka, rekla je ona za RTS.

Za vikend je počela isplata 100 evra penzionerima, koji primanja dobijaju u Poštanskoj štedionici, a riječ je o 950.000 penzionera.

Što se tiče ostalih punoljetnih građana koji su se prijavili za pomoć, sa isplatom će se krenuti od 25. maja sukcesivno, najavljuje Jovićeva.

- Od 13. maja, kada je počeo da radi sajt za prijavu, do danas u osam časova prijavilo se 3.640.000 građana - navodi Jovićeva i napominje da se od tog broja 40.000 ljudi prijavilo putem kol-centra.

Pomoćnica ministra finansija podsjeća da se građani za pomoć mogu prijaviti do 5. juna.

Komentari 0
Povezane vijesti
Uhapšeno lice koje se dovodi u vezu sa pokušajem ubistva Davora Dabića Uhapšeno lice koje se dovodi u vezu sa pokušajem ubistva Davora Dabića
Kada se krvarilo, a niotkuda pomoći – ko je pritekao? Kada se krvarilo, a niotkuda pomoći – ko je pritekao?
Srbija kreće ka Antarktiku: Buduća polarna stanica nosiće ime Milutina Milankovića Srbija kreće ka Antarktiku: Buduća polarna stanica nosiće ime Milutina Milankovića
Najčitanije
  • Radomir Nešković – legendarni komandant Leteće rogatičke brigade
    19h 31m
    19
  • Bombardovanje bolnice u Kasindolu 1995. godine
    4h 1m
    4
  • Stojan Janković - opjevani junak iz Ravnih Kotara
    1h 12m
    0
  • Danas obilježavamo Svjetski dan folklora
    5h 5m
    0
  • KUD "Slavija" nastupio na Trgu Republike Srbije
    17h 27m
    0